Інтерфакс-Україна
10:35 05.09.2024

Cersanit планує доінвестувати 15 млн грн у каолін, BGV зацікавлений у берилії - голова Житомирської ОВА

3 хв читати
Cersanit планує доінвестувати 15 млн грн у каолін, BGV зацікавлений у берилії - голова Житомирської ОВА

Польська компанія Cersanit, що має в Україні великий завод із виробництва сантехніки в Звягелі, планує додатково інвестувати 15 млн грн у родовище каолінової глини в Дубрівській громаді Звягельського району, повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації (ОВА) Віталій Бунечко.

"Мені дуже приємно, що підприємства розширюються. Наприклад, Cersanit. Незважаючи на те, що хлопців забрали (ідеться про мобілізацію співробітників - ІФ-У), вони вкладають кошти в родовище каолінової глини в Дубрівській громаді Звягельського району: підприємство планує додатково інвестувати у свій розвиток 15 млн грн", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Бунечко нагадав, що свого часу було зроблено спробу незаконно відібрати у Cersanit це родовище, проте він доклав зусиль, щоб цю ділянку повернули в державну власність, виставили на аукціон, і Cersanit купив її у законний спосіб і зараз розвиває.

"Шкода, що вони перед самою війною побудували новий цех, але так і не запустили, бо керівництво в центральному офісі вирішило все ж таки це обладнання розмістити в Польщі. Але цех повністю готовий, залишилося тільки підключити його і ввести в експлуатацію. Упевнений, що нарешті це станеться", - додав голова Житомирської ОВА.

Серед інших великих інвесторів у корисні копалини області він також виділив групу BGV Геннадія Буткевича.

Бунечко зазначив, що перед самою війною BGV вклала близько EUR20 млн у гранітний кар'єр на базі Жеревського родовища, закупивши нову техніку і створивши нові робочі місця. За його словами, зараз, на жаль, кар'єр не працює на повну потужність, але доінвестується.

"Я точно знаю, що коли почнеться велике відновлення, цей кар'єр буде нам у нагоді. У BGV є також зацікавленість і ліцензії на розробку берилію в Олевському районі. Була презентація в Офісі президента щодо берилію. Мене там влаштовують насамперед інвестиції та робочі місця. Шкода, що війна стала на заваді, але процес ніхто не припиняв", - додав голова ОВА.

Також він зазначив, що жоден великий інвестор за час повномасштабної війни не пішов із Житомирської області.

"Ба більше, компанія "Байєр" розширила своє виробництво на території області й додатково інвестувала в це EUR60 млн. А які космічні кораблі-АЗС будують перед в'їздом до Житомира WOG і UPG! Мені дуже приємно, що UPG - це житомирська компанія, яка сплачує податки в Житомирську область. Її власник Володимир Петренко є жителем Житомирщини", - зазначив Бунечко.

Відповідаючи на запитання про позицію щодо підприємств, чиї власники потрапили під санкції, очільник ОВА наголосив на необхідності розмежовувати власників і підприємства та їхніх робітників. "Область зацікавлена, щоб бізнес працював... Тому з власниками мають розбиратися ті, хто має на це повноваження. А бізнес має працювати", - сказав він.

Як приклад Бунечко навів бюджетоутворювальний Овруцький щебеневий завод, який забрали у Гомельської міськради і передали АРМА. За його словами, коли виник ризик затоплення підприємства, він провів переговори з головою АРМА Оленою Думою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна надала США попередню інформацію щодо інвестпроєктів для Фонду відбудови, але перемовин ще не було, – Свириденко

Верховна Рада розгляне угоду про створення інвестиційного фонду відбудови

Prada збільшив виручку на 13%

Єврокомісія інвестує EUR910 млн в Європейський оборонний фонд, до якого вперше будуть залучені українські оборонні підприємства

Корейська ITOXI Corp. підтвердила наміри інвестувати у заводи флоат-скла City One Development

"Vodafone Україна" інвестував 2 млрд грн в придбання акумуляторних батарей

Нідерланди інвестують в запровадження енергонезалежності 23 українських лікарень

"ДТЕК" у I кв.-2025 інвестував у ремонт та відновлення ТЕС 1,2 млрд грн

ІП "Біла Церква" зберігає стратегію залучення 30 компаній-резидентів та $250 млн інвестицій до 2030р

Фінська Peikko Group планує за 2 роки інвестувати EUR3 млн в новий завод в ІП "Біла Церква"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА