10:35 05.09.2024

Cersanit планує доінвестувати 15 млн грн у каолін, BGV зацікавлений у берилії - голова Житомирської ОВА

3 хв читати
Cersanit планує доінвестувати 15 млн грн у каолін, BGV зацікавлений у берилії - голова Житомирської ОВА

Польська компанія Cersanit, що має в Україні великий завод із виробництва сантехніки в Звягелі, планує додатково інвестувати 15 млн грн у родовище каолінової глини в Дубрівській громаді Звягельського району, повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації (ОВА) Віталій Бунечко.

"Мені дуже приємно, що підприємства розширюються. Наприклад, Cersanit. Незважаючи на те, що хлопців забрали (ідеться про мобілізацію співробітників - ІФ-У), вони вкладають кошти в родовище каолінової глини в Дубрівській громаді Звягельського району: підприємство планує додатково інвестувати у свій розвиток 15 млн грн", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Бунечко нагадав, що свого часу було зроблено спробу незаконно відібрати у Cersanit це родовище, проте він доклав зусиль, щоб цю ділянку повернули в державну власність, виставили на аукціон, і Cersanit купив її у законний спосіб і зараз розвиває.

"Шкода, що вони перед самою війною побудували новий цех, але так і не запустили, бо керівництво в центральному офісі вирішило все ж таки це обладнання розмістити в Польщі. Але цех повністю готовий, залишилося тільки підключити його і ввести в експлуатацію. Упевнений, що нарешті це станеться", - додав голова Житомирської ОВА.

Серед інших великих інвесторів у корисні копалини області він також виділив групу BGV Геннадія Буткевича.

Бунечко зазначив, що перед самою війною BGV вклала близько EUR20 млн у гранітний кар'єр на базі Жеревського родовища, закупивши нову техніку і створивши нові робочі місця. За його словами, зараз, на жаль, кар'єр не працює на повну потужність, але доінвестується.

"Я точно знаю, що коли почнеться велике відновлення, цей кар'єр буде нам у нагоді. У BGV є також зацікавленість і ліцензії на розробку берилію в Олевському районі. Була презентація в Офісі президента щодо берилію. Мене там влаштовують насамперед інвестиції та робочі місця. Шкода, що війна стала на заваді, але процес ніхто не припиняв", - додав голова ОВА.

Також він зазначив, що жоден великий інвестор за час повномасштабної війни не пішов із Житомирської області.

"Ба більше, компанія "Байєр" розширила своє виробництво на території області й додатково інвестувала в це EUR60 млн. А які космічні кораблі-АЗС будують перед в'їздом до Житомира WOG і UPG! Мені дуже приємно, що UPG - це житомирська компанія, яка сплачує податки в Житомирську область. Її власник Володимир Петренко є жителем Житомирщини", - зазначив Бунечко.

Відповідаючи на запитання про позицію щодо підприємств, чиї власники потрапили під санкції, очільник ОВА наголосив на необхідності розмежовувати власників і підприємства та їхніх робітників. "Область зацікавлена, щоб бізнес працював... Тому з власниками мають розбиратися ті, хто має на це повноваження. А бізнес має працювати", - сказав він.

Як приклад Бунечко навів бюджетоутворювальний Овруцький щебеневий завод, який забрали у Гомельської міськради і передали АРМА. За його словами, коли виник ризик затоплення підприємства, він провів переговори з головою АРМА Оленою Думою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Arricano інвестує у відновлення ТРК "Сонячна галерея" та розвиток чотирьох торговельних комплексів

UGB Банк надасть "Укрнафті" 4 млрд грн для інвестпроєктів

Велика Британія допоможе 5 українським громадам розробити стратегії розвитку та залучити інвестиції

Зацікавленість іноземних інвесторів в українських індустріальних парках має точковий характер - експерт

Стратегічна інвестрада має протягом вересня затвердити список публічних інвестпроєктів на 2025 рік - Шмигаль

Турецька Dalgakıran Kompresör інвестувала 400 млн грн у завод із виробництва промислового енергообладнання в Київській області

Кабмін погодив створення індустріального парку "ЕКО Мукачево"

Мінекономіки оцінило перший проєкт зі значними інвестиціями в рамках платформи "Зроблено в Україні" - Свириденко

Інвесткомпанія umgi у 2022-2023 рр. вклала в розвиток бізнесів групи СКМ майже $22 млн, відкрила завод у Туреччині

Співзасновники Uklon інвестували $200 тис. в українського розробника дронів Buntar Aerospace

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА