Інтерфакс-Україна
07:23 23.08.2020

Зеленський і Ердоган обговорили подальшу співпрацю України і Туреччини

3 хв читати
Зеленський і Ердоган обговорили подальшу співпрацю України і Туреччини

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом, під час якої були порушені питання співпраці в сфері торгівлі, безпеки і оборони, а також звільнення українських громадян, утримуваних Росією, повідомили в прес-службі президента України.

Президент Туреччини привітав президента України і всіх українців з 29-ю річницею незалежності і зазначив, що радий активізації двосторонніх контактів, які відбуваються під час боротьби з коронавірусом. Він також привітав Зеленського з встановленням повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі.

"Вдячний, що ви це згадали. Дійсно, сьогодні вже 27 днів, відтоді як триває режим тиші. За цей час у нас не було жодних бойових втрат, жодного військового не поранили під час бойових дій", - сказав Зеленський.

Президент України також подякував турецькому колезі за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Сторонами було позитивно відзначено відновлення авіасполучення між двома країнами і створення можливостей для туристичних подорожей.

Зеленський привітав Ердогана з відкриттям покладів природного газу на турецькому узбережжі Чорного моря, розробка яких сприятиме підвищенню енергетичної безпеки Туреччини і країн регіону.

Глави держав обговорили ситуацію з поширенням коронавірусу і домовилися й надалі координувати зусилля в боротьбі з пандемією і її наслідками.

Співрозмовники обговорили хід виконання попередніх домовленостей щодо реалізації спільних інфраструктурних проектів, зокрема будівництва автомобільних доріг в Україні, а також житла для 500 сімей внутрішньо переміщених осіб АР Крим.

Президент України висловив вдячність турецькому колезі за відстоювання прав та інтересів кримських татар, а також за сприяння звільненню українських громадян, зокрема кримських татар, які незаконно утримуються на території Росії і на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу.

Зазначається, що з ініціативи Зеленського було обговорено питання необхідності продовження роботи в напрямку звільнення утримуваних Росією осіб.

"У нас є новий список, куди входить понад 20 кримських татар, яких незаконно утримує Росія. Серед них - батько трирічного хлопчика, який загинув в Криму, Руслан Сулейманов", - наголосив глава України.

Сторонами було відзначено важливість проведення чергового засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва.

"Тільки в квітні-червні цього року додаткові митні ставки були застосовані до понад 1,4 тис. товарних позицій. Це негативно впливає на експорт нашої металургії, легкої та кондитерської промисловості", - уточнив Зеленський.

Глави держав також обговорили актуальні питання розвитку практичного співробітництва в сфері безпеки і оборони, яка є важливою складовою українсько-турецького стратегічного партнерства і має значний потенціал.

"Сподіваюся, що наші уряди зможуть до кінця цього року укласти двосторонню угоду про співробітництво в оборонній сфері. Важлива участь Туреччини в командно-штабних навчаннях "Об'єднані зусилля-2020", заплановані в Україні на останню декаду вересня", - зазначив Зеленський.

Ердоган запросив Зеленського відвідати Туреччину. Сторони також обговорили підготовку до чергового засідання Стратегічної ради високого рівня.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

2026 рік може стати точкою стратегічного перелому для системи європейської безпеки – експерти

Дунай став ключовим логістичним коридором для України та елементом безпеки всієї Європи

Перетин кордонів і спільні інвестиції мають стати драйвером економічної співпраці України та Румунії

Румунія заявила про намір стати логістичним хабом відбудови України – голова Сенату Абрудян

Оновлення законодавства про критичні мінерали є ключем для залучення інвестицій у видобуток в Україні – експерти

Румунія, Молдова та Україна розвиватимуть "стратегічний трикутник сполучення" для відбудови – учасники панелі в Бухаресті

До масштабних проєктів з відбудови України готові лише окремі румунські компанії – експерти форуму в Бухаресті

Україна будує "цифровий щит" на основі хмарної інфраструктури та інтеграції з кіберекосистемою НАТО і ЄС

Приватний сектор є ключовим чинником відбудови України за умови наявності фінансових і страховий інструментів – учасники форуму в Бухаресті

Для відбудови Україні потрібна двоколійна стратегія щодо біженців і діаспори – учасники  форуму у Бухаресті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА