19:50 08.12.2020

Влада Великої Британії виділила компаніям $ 40 млрд до 2026г на перехід до чистої енергетики

2 хв читати
Влада Великої Британії виділила компаніям $ 40 млрд до 2026г на перехід до чистої енергетики

Британський регулятор енергетичного ринку Ofgem ухвалив виділення компаніям 30 млрд фунтів стерлінгів ($ 40 млрд) на модернізацію енергетичної інфраструктури в 2021-2026 рр. для переходу до більш екологічно чистої і надійної енергосистеми.

Регулятор у вівторок зазначив у прес-релізі, що ця сума на 20% перевищує спочатку запланований максимальний обсяг інвестицій. Ofgem може інвестувати ще 10 млрд фунтів стерлінгів у проекти відновлюваної енергетики, включно з підготовкою до запуску офшорних вітряних установок у Північному морі.

У листопаді прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон надав план підтримки "зелених" галузей і боротьби зі зміною клімату. Як зазначає Bloomberg, оператори енергомереж повинні підготуватись до переходу до низьковуглецевої економіки, водночас, завдання Ofgem гарантувати, що цей перехід не призведе до зростання витрат споживачів.

"Йдеться про масштабні інвестиції, і ми всі будемо платити за це. Тому ми говоримо компаніям, що вони повинні зробити свій внесок, - заявив журналістам глава Ofgem Джонатан Брерлі. - Це означає скорочення доходів акціонерів".

Ofgem ввів п'ятирічний ціновий контроль, щоб обмежити прибуток енергетичних компаній. Рентабельність капіталу буде обмежена 4,55% порівняно із спочатку пропонованими 4,2%, проте це значно нижче 6,5%, на яких наполягали компанії, які зазначали на необхідності залучення інвесторів.

У рамках інвестиційної програми Ofgem енергетична компанія SSE Plc отримає 2,2 млрд фунтів стерлінгів, що на 10% менше суми, зазначеної в її бізнес-плані. Оператору газових і електромереж National Grid буде виділено 5,4 млрд на модернізацію електромереж і 2,1 млрд - на систему газопостачання. Це приблизно на чверть менше від тієї суми, яку пропонувала компанія. У National Grid завили, що вивчають рішення Ofgem і вирішують, чи оскаржувати його.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін планує 27 січня схвалити меморандум із USAID та ЄБРР про створення Українського міжнародного фінансового центру

Кабмін запропонує ВР упровадити механізм скринінгу іноземних інвестицій у стратегічні об'єкти

Україна має намір домовитися з KfW щодо фінансування розвитку соціальної інфраструктури на 36,5 млн євро

"Укрзалізниця" шукає інвестора для проекту швидкісного сполучення Києва з Харковом, Львовом і Одесою

Єврокомісія опублікувала список екологічних схем субсидування сільського господарства ЄС

ДТЕК до кінця першого півріччя 2021 року має намір відкрити у Великій Британії інвестиційний хаб нової української енергетики

Стартова ціна ОГХК на приватизаційному аукціоні буде від 3 до 5 млрд грн - голова ФДМ

Scatec та банк FMO підключили третю СЕС в Україні потужністю 32 МВт на Черкащині

Китайські інвестори і "МС-4" Ярославського скликають збори акціонерів "Мотор Січ" на 31 січня

Криклій запросив Швейцарію приєднатися до впровадження масштабних інфраструктурних проектів в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА