14:29 17.12.2020

Зеленський закликав послів за кордоном залучати прямі іноземні інвестиції в Україну

2 хв читати
Зеленський закликав послів за кордоном залучати прямі іноземні інвестиції в Україну

Залучення прямих іноземних інвестицій в Україну, просування українського експорту, відстоювання інтересів українського бізнесу за кордоном - основні завдання для послів України за кордоном у сфері економічної дипломатії, заявив президент України Володимир Зеленський.

"Для України важливо бути інтегрованою у світову економіку. І бачу, що напрям економічної дипломатії отримав у МЗС певне оновлення, але поки що ми не бачимо кінцевого результату. Завдання кожного посла у цій сфері такі: залучення прямих іноземних інвестицій в Україну", - сказав глава держави на пленарній сесії "Стратегічні пріоритети зовнішньої політики України" в рамках конференції керівників закордонних дипломатичних установ України в четвер.

Зеленський також назвав завданням для послів просування українського експорту, відстоювання інтересів українського бізнесу за кордоном. "З очевидних причин, обсяги товарообігу між країнами впали у всьому світі цього року, але вже сьогодні кожен із вас у своїй країні перебування має шукати всі можливості не тільки для його відновлення, а й збільшення. Пропонуйте, будь ласка, ваші ідеї, нові ідеї, вносьте пропозиції щодо відкриття нових переговорів про зони вільної торгівлі, не тільки товарами, а й послугами. Вивчайте ринки ваших країн перебування, знайомтеся з основними імпортерами і ритейлерами", - сказав він, звертаючись до дипломатів.

Глава держави наголосив, що в нинішніх умовах український посол має стати найкращим українським економістом у своїй країні перебування. "І, безумовно, всі ви маєте розуміти, що наша економічна співпраця не обмежується тільки Європою, США або Канадою. Ні. Близький Схід, Африка, Азія, Південна Америка - тут у нас не менше, якщо не більше перспективи, і потенціал для економічного співпраці", - сказав він.

На думку Зеленського, багатообіцяючими в контексті посилення співробітництва є країни Перської затоки - Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Катар.

"Ще один важливий регіон, до якого має повернутися обличчям Україна, це Африка. Маємо посилити нашу дипломатичну присутність у цьому регіоні, адже там також містяться наші економічні інтереси", - зазначив президент, додавши, що економічні досягнення у двосторонній співпраці - це один з основних критеріїв, за якими він оцінює і цінує роботу посла.

Президент зауважив, що новопризначені посли мають показати перші результати своєї роботи на економічному напрямі вже через півроку після призначення. "Немає результату - немає посади посла. Прошу міністра закордонних справ пана Кулебу розробити і подати до Офісу президента модель ключових критеріїв оцінки ефективності роботи саме послів саме в економічному напрямі", - заявив Зеленський.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін планує 27 січня схвалити меморандум із USAID та ЄБРР про створення Українського міжнародного фінансового центру

Україна має намір домовитися з KfW щодо фінансування розвитку соціальної інфраструктури на 36,5 млн євро

"Укрзалізниця" шукає інвестора для проекту швидкісного сполучення Києва з Харковом, Львовом і Одесою

Єврокомісія опублікувала список екологічних схем субсидування сільського господарства ЄС

ДТЕК до кінця першого півріччя 2021 року має намір відкрити у Великій Британії інвестиційний хаб нової української енергетики

Стартова ціна ОГХК на приватизаційному аукціоні буде від 3 до 5 млрд грн - голова ФДМ

Scatec та банк FMO підключили третю СЕС в Україні потужністю 32 МВт на Черкащині

Китайські інвестори і "МС-4" Ярославського скликають збори акціонерів "Мотор Січ" на 31 січня

Криклій запросив Швейцарію приєднатися до впровадження масштабних інфраструктурних проектів в Україні

Україна та Світовий банк у 2021 році продовжать спільну реалізацію масштабних інфраструктурних проектів - Криклій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА