13:11 20.04.2021

Світовий банк у травні розгляне проекти в Україні щодо освіти та столичного транспорту на $238 млн

2 хв читати
Світовий банк у травні розгляне проекти в Україні щодо освіти та столичного транспорту на $238 млн

Рада директорів Світового банку включила до порядку засідань на травень цього року два проекти для України: 5 травня - щодо поліпшення вищої освіти на $200 млн і 27 травня - щодо підвищення мобільності у Києві на $37,67 млн.

Згідно з інформацією на сайті банку, позичальником в обох випадках є Україна.

Перший проект, розрахований на шість років, реалізовуватиме Міністерство освіти і науки (МОН), а другий - Київська міська держадміністрація.

У документах до першого проекту зазначається, що мережа з 231 державного вишу (загалом в Україні 327 вишів) занадто велика та неефективна з урахуванням населення, що скорочується, і створює проблеми і для фінансової стійкості, і для якості послуг. Приблизно 60% академічних вишів навчають менше ніж 5000 студентів. В Україні також понад 300 державних коледжів і технікумів, у яких в середньому навчаються приблизно 550 студентів. Більшість вишів і коледжів/технікумів (майже 75%) юридично підпорядковані МОН.

Світовий банк зазначає, що уряд визначився з необхідністю створення стимулів для оптимізації величезної мережі вишів із використанням підходу "знизу-вгору", і останніми роками їхня кількість скоротилася на 25%, включаючи коледжі та галузеві технікуми, які були "фабриками дипломів", але ще багато що належить зробити. Зокрема, потрібна подальша агрегація університетів із диференціацією та диверсифікацією їхніх типів (таких як дослідні, професійні, викладацькі) та оптимізація їхньої географічної зони охоплення. Для того, щоб ефективно провести такі заходи із залученням самих вишів, необхідні інституційні аудити для кожного з них.

СБ також відзначає низьку прозорість системи та поганий зворотний зв'язок: 85% молоді планують отримати вищу освіту, однак цей високий попит погано відображається на інформації про доступні варіанти освіти та результатах працевлаштування, залишаючи студентів та їхні сім'ї у невіданні під час ухвалення важливого рішення щодо переходу до вищої освіти.

Проект підвищення мобільності у Києві передбачає три компоненти: підготовку до запуску швидкісного транзиту на Троєщину (приблизно $12 млн), будівництво трамвайної лінії від вул. Старовокзальної до метро "Палац спорту" з виходом на Вокзальну площу та реконструкцію цієї площі ($16 млн), а також зміцнення систем транспортного планування Києва ($2 млн).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вітроенергетики закликають владу терміново налагодити виплати ВДЕ-генерації для її збереження в умовах війни

Тим, хто має намір інвестувати в землю, слід дочекатися вдалої кон'юнктури – думка

ДТЕК інвестував у відновлення мереж на Київщині 300 млн грн

ЄС очолить зусилля щодо реконструкції післявоєнної України на засадах поєднання інвестицій із реформами - фон дер Ляєн

Завод "Єврокар" із червня відновлює виробництво автомобілів ŠKODA в Україні

У Бучі розглядають створення індустріального парку Bucha Techno Garden, куди можуть переїхати виробництва з Київщини

У Бучі розглядають створення індустріального парку Bucha Techno Garden

Данія невдовзі надасть Україні практичну допомогу у відновленні - глава МЗС

Засновник UFuture Хмельницький розглядає створення індустріального парку у Львові

Туризм - це один з найпростіших і найшвидших способів залучити іноземні кошти в економіку України - голова ДАРТ Олеськів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА