17:55 03.12.2021

У законопроекті щодо забезпечення житлом військовослужбовців є корупційні ризики - експертиза НАЗК

2 хв читати
У законопроекті щодо забезпечення житлом військовослужбовців є корупційні ризики - експертиза НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило антикорупційну експертизу законопроекту "Про забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей із залученням недержавних коштів та передачу земель в оренду, відчуження майна", який наразі розглядає Верховна Рада, й виявило у них корупційні ризики, повідомляється на сайті відомства у п'ятницю.

"Проект закону передбачає конкурсний відбір інвесторів для будівництва житла для військовослужбовців на землях оборони, щоби залучити інвестиції та забезпечити військовослужбовців необхідним житлом. Проте законопроект №5716 не лише не допоможе прозоро обирати інвесторів, а і пропонує механізми, завдяки яким держава може отримати багатомільйонні збитки", - йдеться у повідомленні.

Серед ризиків зазначено невизначеність статусу, складу та порядку формування комісій для проведення конкурсів щодо відбору інвесторів, через що провести прозорий конкурс практично неможливо. Також наголошується на нерегульованому порядку розрахунку частки житла військовослужбовців, яке має передаватися державі після спорудження житла, що може спричинити втрату більшої частини квартир, які мають бути передані державі.

У НАЗК також наголошують на недосконалому механізмі відбору земельних ділянок для забудови, який може спровокувати будівництво неякісного житла у віддалених від місць проходження військовослужбовцями військової служби місцях.

Крім того, згідно із законом потенційний інвестор матиме право оформляти всі необхідні документи на земельну ділянку, визначення її меж, отримання нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, а щоб розрахувати частку житла, що належатиме військовослужбовцям, використовуватимуть нормативно-грошову оцінку земельної ділянки. Це може призвести до лобіювання інтересів забудовника та втрати бюджетних коштів, зокрема через штучне заниження вартості земельної ділянки під будівництво, а також заниження частки житла, що передається замовнику, наголошують у відомстві.

НАЗК пропонує доопрацювати положення законопроекту та передбачити застосування штрафних санкцій до інвесторів, які не виконали або погано виконали умови договору.

У відомстві зазначають, що забезпечення житлом військовослужбовців - один із найбільш корумпованих процесів в Україні й гучних кейсів, коли держава втратила бюджетні кошти або землю під забудову більше ніж достатньо, тому система потребує кардинальних змін. Неефективне використання коштів платників податків та зловживання під час забезпечення житлом військовослужбовців є однією зі стратегічних проблем державної політики у сфері оборони, а боротьба з нею визначена серед пріоритетів у проекті Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, наголошують у НАЗК.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак обговорив перспективи інвестування в Україну з делегацією міжнародної групи компаній CRH

ЄІБ готовий надати допомогу Україні в запуску програм соціального житла

ЄІБ розробляє для України програму енергоефективного відновлення житлового фонду бюджетом EUR230 млн

Держава має заохотити великі контейнерні лінії повернутися в порти Одещини - топменеджер "Інтерпайпу"

ArcelorMittal Construction інвестує EUR40 млн у виробництво будматеріалів у Києві

Autodesk знову відклала публікацію річного звіту через перевірку, акції дешевшають на 7,5%

Енергетична незалежність України є значним внеском у безпеку Європи  – президент Vorex

"Запоріжсталь" за 2 роки війни інвестувала в підтримку обладнання понад 1,2 млрд грн, на 2024 рік план - 1 млрд грн

Україна створює максимально сприятливий інвестиційний клімат для потенційних інвесторів

Шмигаль зустрівся з представниками американського бізнесу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА