19:18 17.04.2024

Енергетична незалежність України є значним внеском у безпеку Європи  – президент Vorex

3 хв читати

У невизначеному ландшафті геополітичної боротьби та енергетичної незахищеності Україна є свідченням трансформаційної сили стійкості та рішучості, а її енергетична незалежність є одним із ключових факторів для захисту від вторгнення Росії, пише засновник та президент американської компанії зі штату Пенсильванія Федір Закусило  у своїй колонці для видання RealClearEnergy. 

"Зусилля України щодо досягнення енергетичної безпеки є результатом десятирічної боротьби, яка почалася з раннього вторгнення Росії в країну в 2014 році. Україна, яка має одні з найбільших запасів природного газу в Європі, тим не менш, значною мірою покладалася на Москву в той час для своїх енергетичних потреб. Але з військовими діями прийшла рішучість. Сьогодні український енергетичний ринок трансформований: він повністю інтегрований з ринками природного газу та електроенергії Європи, охоплює європейські енергетичні стандарти та правила, а також повністю незалежний від Росії", зазначає Федір Закусило.

Президент Vorex відзначив потенціал України у питанні нарощення обсягів експорту природного газу до європейських країн після завершення війни.

"Я вірю, що коли військові дії припиняться, Україна матиме хороші можливості для експорту природного газу своїм європейським сусідам. І країна не стоїть на місці. Україна вже запустила в експлуатацію п’ять нових свердловин, у тому числі нову високопродуктивну газодобувну свердловину, яка виробляє понад 500 000 кубометрів газу на добу", - йдеться у публікації президента Vorex.

У 2023 році для державного АТ "Укргазвидобування" Vorex поставила 30 тисяч тонн обсадних та бурильних труб.

"Співпрацюючи з нашими партнерами в США та Києві, Vorex у 2023 році на фоні війни поставив 30 тисяч тонн труб і обладнання в Україну", - наголосив Федір Закусило.

Засновник Vorex нагадав, шо згідно зі статистичними даними інформаційного агентства Reuters, у 2023 році Москва продовжувала постачати близько 15% газових поставок у Європу, що відповідає тому, що вона постачала історично. Україна, навпаки, припинила імпорт природного газу з Росії в 2015 році.

"Україна робить значний внесок у безпеку Європи в цілому, яка звикла покладатися на щедрість Москви у задоволенні своїх енергетичних потреб", - наголошує Закусило.

Компанія Vorex зі штату Пенсильванія є постачальником нафтогазового обладнання. За словами Федіра Закусила, Vorex виконала контракти з державним НАК «Нафтогаз» на суму понад 100 мільйонів доларів США, ставши провідним постачальником нафтогазового обладнання в США для України в 2023 році. 

Vorex активно співпрацює із компаніями США, Великобританії, Швейцарії, Німеччини, Італії, Японії та КНР у сфері високотехнологічного виробництва і здійснює постачання і надає послуги компаніям нафто- і газовидобувної галузі в Україні, Литві, ОАЕ, Катарі, Бахрейні, Азербайджані, Казахстані, Монголії, Туркменістані, Узбекистані та Киргизстані].

Наприклад, для нафтопереробного заводу Литви ORLEN Lietuva Vorex разом із Piping Repair Technologies (США) виконали складний технологічний проєкт з композитного ремонту виробничих потужностей. У співпраці з іншою компанією США – Lubchem –  Vorex здійснила пошук та усунення витоків з трубопроводів. У співпраці з британською компанією Furmanite, яка спеціалізується на виробництві обладнання для ремонту устаткування нафтогазових підприємств, а також американськими ENR General Machining та WeldFit, Vorex спроєктував та встановив комплекс обладнання для здійснення врізання в діючі трубопроводи під тиском. Окремо на вказаний НПЗ Vorex поставила обладнання виробництва Reed (США).

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін вніс зміни до статуту ЕКА для страхування інвестицій від воєнних ризиків

Україна отримала EUR1,5 млрд від ЄС у рамках Ukraine Facility - прем'єр

Concorde Capital проведе масштабну реконструкцію автостанції "Київ"

Єрмак обговорив перспективи інвестування в Україну з делегацією міжнародної групи компаній CRH

ЄІБ готовий надати допомогу Україні в запуску програм соціального житла

ЄІБ розробляє для України програму енергоефективного відновлення житлового фонду бюджетом EUR230 млн

Держава має заохотити великі контейнерні лінії повернутися в порти Одещини - топменеджер "Інтерпайпу"

ArcelorMittal Construction інвестує EUR40 млн у виробництво будматеріалів у Києві

Autodesk знову відклала публікацію річного звіту через перевірку, акції дешевшають на 7,5%

"Запоріжсталь" за 2 роки війни інвестувала в підтримку обладнання понад 1,2 млрд грн, на 2024 рік план - 1 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА