Інтерфакс-Україна
14:46 23.08.2024

Обіг препаратів із медканабісу залежить від готовності лікарів виписувати їх - експерт

3 хв читати
Обіг препаратів із медканабісу залежить від готовності лікарів виписувати їх - експерт

Обіг препаратів на основі медичного канабісу залежить від готовності лікарів виписувати їх, на початку існування таких на ринку медики неохоче виписують ці препарати, вважає засновниця Ukrainian Cannabis Consulting Group Ганна Глущенко.

"Обіг цих препаратів залежить від бажання лікарів призначати їх. Як показує світова практика, перший час існування ринку (цих препаратів - ІФ-У) лікарі бояться і неохоче призначають медканабіс. Отже, перші роки якогось буму в цьому контексті не можна очікувати, але в майбутньому кількість пацієнтів збільшиться, ставлення як молодих, так і літніх людей до цього також позитивно зміниться. Тому на цьому ринку є потенціал", - сказала вона агентству “Інтерфакс-Україна”.

Водночас експерт вважає, що задекларована Міністерством охорони здоров'я потенційна потреба в препаратах медканабісу в 6 млн пацієнтів значно менша.

"МОЗ надало перелік нозологій, за яких можна лікувати медканабісом. Щоб розрахувати потенційну загальну кількість пацієнтів, необхідно побачити, скільки пацієнтів перебуває в кожній із цих нозологій. Але це, звичайно, не 6 млн, це набагато менше", - сказала вона.

Глущенко зазначила, що від початку повномасштабного вторгнення потреба в препаратах медканабісу зросла, зокрема, для лікування пацієнтів із посттравматичним розладом (ПТСР), однак МОЗ не внесло ПТСР до переліку нозологій, для лікування яких може застосовуватися медканабіс, "що трохи дивує".

Водночас Глущенко наголосила, що військові можуть використовувати медканабіс, зокрема для боротьби з болем.

"Є випадки, коли військовий, який втратив на війні кінцівку, може замість опіатів використовувати для зниження болю медканабіс", - сказала вона, водночас зазначивши випадки, коли українські військовослужбовці, які лікуються в Німеччині, отримують у німецьких аптеках препарати медканабісу як елемент лікування.

Глущенко також зазначила, що розвиток ринку препаратів із медканабісу залежить, зокрема, і від аптек.

"З огляду на те, що канабіс має статус активного фармацевтичного інгредієнта, займатися реалізацією препаратів медканабісу можуть лише аптеки, які мають ліцензію на виготовлення лікарських засобів. Наразі таких компаній лише близько 200, і не у всіх є ліцензії на роботу з наркотиками. Тому динаміка розвитку цього ринку залежатиме від того, наскільки ці аптеки будуть здійснювати певні дії, щоб зайти на ринок", - сказала вона.

При цьому, на думку Глущенко, можливо, фармвиробники не зацікавлені у виході на ринок медканабісу, однак, наприклад, фармдистриб'ютори зацікавлені.

"Деякі з них уже в процесі підготовки до імпорту, вони хочуть імпортувати продукти медканабісу в Україну", - сказала вона.

Як повідомлялося, 16 серпня 2024 року набув чинності ухвалений у грудні 2023 року закон про регулювання обігу рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності (законопроєкт №7457). Документ створює нормативні умови для законного обмеженого обігу та використання канабісу, його смоли, екстрактів і настоянок у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

МОЗ: національний каталог ліків буде сформований через місяць

МОЗ констатує нерівномірне навантаження на лікарів первинної ланки по регіонах

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА