15:32 14.11.2024

Зниження торговельних надбавок на ліки може призвести до суттєвого дефіциту, аптеки не зможуть забезпечити широкий асортимент

2 хв читати
Зниження торговельних надбавок на ліки може призвести до суттєвого дефіциту, аптеки не зможуть забезпечити широкий асортимент

Зниження торговельних надбавок на лікарські засоби, ініційоване Міністерством охорони здоров'я, може призвести до значного дефіциту ліків, аптеки не зможуть забезпечити широкий асортимент, вважають в Аптечній професійній асоціації України (АПАУ).

На думку учасників АПАУ, ухвалення запропонованих змін призведе до суттєвого дефіциту препаратів, адже аптеки втратять економічну можливість закуповувати широкий асортимент ліків, а споживач зможе придбати дороговартісні препарати лише за попереднім замовленням, що стимулюватиме розвиток тіньового ринку інтернет-продажу значної частини лікарських засобів неконтрольованої якості", - прокоментували агентству "Інтерфакс-Україна" в АПАУ.

Водночас в асоціації прогнозують, що ухвалення ініціативи не призведе до зниження вартості лікарських засобів, з огляду на те, що вартість ліків формують не аптеки, оскільки "процес формування первинної ціни медикаментів формується від виробника/імпортера, яка становить 75% ринкової ціни препарату".

При цьому в АПАУ наголосили, що ініціатива не стосується діяльності фармвиробників, а стосується лише суб'єктів господарювання, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Як повідомлялося, МОЗ розробило проєкт постанови уряду, який пропонує вже з 1 січня 2025 року зменшити торговельну надбавку на препарати вартістю 100-500 грн із 20% до 13%, вартістю 500-1000 грн - із 15% до 7,5%, вартістю понад 1000 грн - із 10% до 3,5%.

Водночас МОЗ зазначило, що учасники фармринку висловили думку про необхідність знизити ризики, які може спровокувати регулювання цін, а саме дефіцит певних лікарських засобів, розвиток тіньової економіки та закриття аптек.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Попит на антидепресанти і вітаміни у 2024 р. зріс майже в 1,5 раза

За два місяці в епідсезоні 2024/25 на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло понад мільйон українців

Міноборони й МОЗ запустили реформу ВЛК, що дає змогу проходити огляд у цивільних установах

За тиждень у Києві зареєстровано понад 10 тис. нових випадків захворювання на грип та ГРВІ

У 4 клініках Києва не застосовували тромболітиків під час лікування інсультів, у 4-х клініках області приймали пологи без контракту з НСЗУ - Нацслужба здоров'я

Від початку епідсезону 2024-2025 рр. на ГРВІ та COVID-19 захворіли близько 950 тис. українців - МОЗ

Дитяче інфекційне відділення в Житомирській області оновлено за кредит ЄІБ у EUR376 тис.

З 1 січня замість МСЕК почнуть працювати експертні комісії на базі кластерних і надкластерних лікарень

В Україні зростає кількість інфекцій, які потребують лікування антибіотиками, включно з бойовими пораненнями, - ВООЗ

Безпека медпрацівників важливіша за евакуацію медобладнання - глава ВООЗ в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА