Інтерфакс-Україна
16:10 27.11.2024

У 4 клініках Києва не застосовували тромболітиків під час лікування інсультів, у 4-х клініках області приймали пологи без контракту з НСЗУ - Нацслужба здоров'я

2 хв читати

У чотирьох законтрактованих Національною службою здоров'я України (НСЗУ) клініках Києва не застосовували тромболітиків під час лікування інсультів, у чотирьох клініках Київської області приймали пологи без відповідного контракту з НСЗУ.

Як повідомляють у пресрелізі НСЗУ, за підсумками моніторингу нацслужба виявила, що в Києві під час лікування інсульту в першому півріччі 2024 року взагалі не застосовували тромболітиків у міських лікарнях №№5, 9, 11 і 17. Ще у двох лікарнях Київської області відсоток застосування тромболітичних препаратів був украй низький - у Лікарні інтенсивного лікування Боярки (0,32%) та Броварській багатопрофільній клінічній лікарні (2,48%).

Крім того, моніторинг показав, що в чотирьох лікарнях Київської області приймали пологи без договору з НСЗУ за відповідним пакетом, зокрема в трьох лікарнях робили кесарів розтин. Зокрема, пологи без контракту з НСЗУ приймали в Переяславській багатопрофільній лікарні інтенсивної терапії (67 пологів, зокрема 22 з кесаревим розтином), Яготинській ЦМЛ (42 пологів, зокрема дев'ять кесаревих), Кагарлицькій багатопрофільній лікарні (15 пологів, зокрема шість кесаревих), Обухівській багатопрофільній лікарні інтенсивної терапії (четверо пологів).

"Відсутність пакета з НСЗУ означає, що медзаклад не відповідає умовам договору, а отже, не має необхідного обладнання або досвіду лікарів для надання безпечної послуги", - зазначають у НСЗУ.

Нацслужба нагадує, що у 2025 році НСЗУ більше не оплачуватиме пологи за рахунок інших пакетів ПМГ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

МОЗ: національний каталог ліків буде сформований через місяць

МОЗ констатує нерівномірне навантаження на лікарів первинної ланки по регіонах

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА