Інтерфакс-Україна
17:00 25.02.2025

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

1 хв читати
Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Верховна Рада на засіданні у вівторок підтримала в першому читанні законопроєкт №9383, який передбачає скасування автоматичного продовження патентів на лікарські засоби в умовах воєнного стану.

Як повідомляє парламентський комітет здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування на своїй сторінці в Facebook, законопроєкт направлений на те, щоб врегулювати ситуацію, яка склалася після ухвалення на початку війни в 2022 році закону, котрий продовжив дію всіх майнових прав до завершення воєнного стану. Це рішення спростило тоді доступ до державних послуг, однак згодом призвело до штучного продовження патентів на лікарські засоби, обмежуючи конкуренцію на ринку та стримуючи виробництво генеричних препаратів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У шкільних чатах пішли повідомлення про ентеровірусну інфекцію, але суттєвого збільшення кількості звернень по меддопомогу не спостерігається – експерт

В епідсезоні 2025/26 поставки вакцин від грипу на ринок зменшилися майже вдвічі – експерт

Кабмін посилив контроль над обігом препарату налбуфін

УЧХ провів серію тренінгів з першої психологічної допомоги для держслужбовців

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ запрацювали на Харківщині

"Лікарі без кордонів" за останні три місяці надали меддопомогу 221 пацієнтам з прифронтових громад

"Санофі" у поточному епідсезоні поставила весь запланований обсяг вакцин від грипу

ЄК відзначила "хороший прогрес" України у сфері охорони здоров'я – голова профільного комітету Ради

Медзаклади України та Азербайджану уклали низку угод про співпрацю – МОЗ

Хірурги з Канади та США в ході 6-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 32 пораненим українцям

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА