Інтерфакс-Україна
19:14 28.03.2025

Реформу ціноутворення на фармринку важливо довести до кінця – експерт

2 хв читати
Реформу ціноутворення на фармринку важливо довести до кінця – експерт

Щоб зробити ліки доступними українцям важливо довести реформу ціноутворення на фармринку до кінця, вважає голова Асоціації «Виробники ліків України» (АВЛУ) Петро Багрій. 

"Офісом Президента України, Кабінетом міністрів та профільним міністерством вже зроблено багато для того, щоб реформувати галузь та зробити лікарські засоби для українців більш доступними. Але вкрай важливо довести цю роботу до кінця та сформувати правила, які допоможуть ринку рухатися за вектором практик та директив ЄС, спрямованих на захист споживача", - сказав він агентству Інтерфакс-Україна.

Багрій зазначив, що   “так звані маркетингові платежі та інші сірі схеми, які були непомітними для споживача, але вагомо впливали на ціноутворення, мають піти у небуття".

"Є продукт, є його собівартість, є прозорі націнки. Все має бути цивілізовано, як в Європейському союзі, куди Україна прагне вступити. Ціну ліків мають формувати лише три чинники. Перший - ціна виробника, другий - ціна оптових закупівель, третій - роздрібна націнка аптечних мереж. Лише така прозора схема забезпечить справедливість цін на ліки по всій країні”, - сказав він. 

Багрій вважає, що ці три складові - є "маркерами справедливості, за якими можна буде моніторити ситуацію на ринку".
"Чим система простіша та прозоріша, тим краще буде видно, хто і наскільки впливає на ціноутворення ліків”, - сказав він. 

Як повідомлялося, наприкінці лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ домовився з вітчизняними виробниками про зниження цін з березня ще на понад 100 препаратів, які не увійшли в першу сотню найбільш популярних ліків. Раніше вітчизняні виробники найбільш популярних лікарських засобів підписали декларацію про зниження на 30% цін на 100 найбільш популярних препаратів з 1 березня. 

Раніше уряд на виконання указу президента знизив граничні постачальницько-збутові надбавки на лікарські засоби з 10% до 8%, а також ввів граничні торговельні (роздрібні) надбавки не вище 35%, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА