Інтерфакс-Україна
13:23 01.04.2025

Ціни ще на 100 препаратів знизяться з 1 квітня – МОЗ

2 хв читати
Ціни ще на 100 препаратів знизяться з 1 квітня – МОЗ

Ціни ще на 100 лікарських засобів українського виробництва мають знизитися з 1 квітня у середньому на 17%, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

За інформацією відомства, зниження відбудеться завдяки домовленостям з українськими виробниками ліків.

Діапазон знижок коливається переважно від 10% до понад 60%, залежно від лікарського засобу, за винятком кількох високовартісних препаратів.

До списку входять препарати для лікування серцево-судинних хвороб, ГРВІ, хвороб органів дихання, нервової та ендокринної систем, а також дерматологічних і шлунково-кишкових патологій, жарознижувальні.

МОЗ нагадує, що завдяки діалогу з іншими національними фармвиробниками також були досягнуті домовленості про поступове зниження цін ще на 205 медпрепарати, з них ціни вже знижені на 104 позиції, ще на 101 позицію ціни розпочнуть знижуватись протягом квітня.

Як повідомлялося, у березні МОЗ отримав додаткові пропозиції щодо зниження з 1 квітня цін на 273 препаратів від 26 виробників, поданого до топ-100 найпопулярніших препаратів ціни на які знизилися з 1 березня. Пропозиції щодо 273 препаратів подали "Фарма Старт" (компанія Аcino), "Валартін Фарма", "Астрафарм", "Біофарма Плазма", "Інфузія", "Фармацевтична фірма "Здоров’я", Фармфірма "Віола", АТ "Лекхім", ПрАТ "Технолог", ТОВ "НВФ "Мікрохім", "Новофарм-Біосинтез", "Тернофарм", "Лубнифарм", "Фарматрейд".

Раніше вітчизняні виробники найбільш популярних лікарських засобів підписали декларацію про зниження на 30% цін на 100 найбільш популярних препаратів з 1 березня. Серед підписантів, зокрема, асоціація "Виробники ліків України" (АВЛУ) та фармкомпанії "Фармак", "Борщагівський хімфармзавод" (БХФЗ), "Дарниця", корпорація "Артеріум", Київський вітамінний завод, "Юрія-Фарм", "Інтерхім", "Кусум Фарм" та фармфарбрика "Віола".

Всього завдяки співпраці з фармвиробникам та МО планував знизити ціни на 373 позиції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Переселенці протягом 60 днів можуть отримувати послугу довготривалого меддогляду

Українці старше 40 років з 1 січня можуть замовити Скринінг здоров’я через "Дію" – Федоров

Кабмін негативно оцінив роботу відстороненого голови Держлікслужби Ісаєнка в 2025р.

Медики прифронтових регіонів зможуть отримати житло в містах у радіусі до 30 км від місця роботи - Свириденко

Кабмін затвердив порядок реалізації програми медгарантій на 2026р - Свириденко

УЧХ реалізує програму реабілітації на Львівщині

Вакцина від ВПЛ розвезена до всіх центрів контролю та профілактики захворювань, доставка у Краматорськ затримана через бойові дії

Фармкомпанія "Здоров'я" через близькість фронту перевела частину співробітників на дистанційний режим

Комітет здоров'я нації підтримав доопрацьований законопроєкт про врегулювання обігу нікотинових паучів

Кабмін поклав виконання обов’язків голови Держлікслужби на заступника голови Короленка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА