15:34 31.10.2017

Медреформа може змінити попит на деякі ліки - думка

2 хв читати
Медреформа може змінити попит на деякі ліки - думка

Медична реформа, безпосередньо не регулюючи ринок лікарських засобів, може, тим не менш, змінити попит на деякі препарати, вважає виконавчий директор комітету з охорони здоров'я Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Наталія Сергієнко.

"Після вступу в силу ухваленого закону Міністерство охорони здоров'я України має затвердити перелік гарантованих державою послуг і ліків. У разі захворювання пацієнта очікується, що якщо ліки увійдуть до переліку гарантованих, то їх буде надано пацієнту безкоштовно. Природно, це стимулюватиме пацієнта отримати ліки безкоштовно від держави і використовувати їх у своєму лікуванні. Відповідно, твердження і застосування на практиці гарантованого пакета ліків може збільшити попит на такі лікарські засоби, якщо їх призначатимуть лікарі", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому М.Сергієнко відзначила важливість визначення підходів сформування гарантованого пакета ліків: "Чи буде він складений з урахуванням міжнародних протоколів".

"Звичайно ж, доцільно застосувати найкращі стандарти при виборі ліків для внесення до переліку, що буде компенсований пацієнтам 100% за рахунок держави", - сказав вона.

Експерт також зазначила, що "в контексті" боротьби за пацієнта "більш затребуваними серед пацієнтів будуть лікарі, які можуть призначити більш ефективне лікування, які застосовуватимуть міжнародні стандарти в лікуванні своїх пацієнтів і мати, таким чином, найкращі результати".

"Це має привести до того, що певні ліки, які були популярні при лікуванні раніше, лікарі не призначатимуть. Попит на такі ліки може і повинен впасти, що добре, пацієнт матиме можливість пролікуватися більш ефективно і не витрачати гроші на непотрібні препарати", - вважає вона.

М.Сергієнка прогнозує, що через деякий час відбудеться якісна зміна структури споживання на фармринку загалом, а виробники орієнтуватимуться на ті сегменти ринку, які будуть більш затребуваними серед пацієнтів.

Експерт також очікує розвитку механізму реімбурсації вартості лікарських засобів і зростання частки рецептурних препаратів.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня підтримала у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), який дає старт медичній реформі, зокрема, змін у системі фінансування медичних послуг.

М.Сергієнко прогнозувала, що медична реформа актуалізує питання використання лікарських засобів з доведеною ефективністю, а також проблему біоеквівалентності генеричних препаратів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Медзаклади почнуть закуповувати медвироби з міжнародного класифікатора GMDN із 2019 р.

ЄБА заявляє про посилення тиску на суб'єкти сфери кліндосліджень

Медзаклади, що увійшли до реформи "первинки", отримали перші нарахування у загальній сумі 244 млн грн

Половина українських експертів вважають успіхом медреформу, третина назвали децентралізацію і початок антикорупційної реформи

МОЗ спростив форму декларації з лікарем

Тариф на невідкладну медичну допомогу складатиметься зі ставки за пролікований випадок і фіксованої оплати за період - концепція

Київрада має намір створити інформаційно-аналітичну систему для електронних рецептів

Столичні клініки інтенсивної терапії не можуть отримати ліцензію на медпрактику через свої назви

В Україні почав діяти оновлений перелік послуг первинної медичної допомоги

Гройсман: Результати реформи системи охорони здоров'я стануть помітними через 2-3 роки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА