20:15 21.12.2017

Україна в організації охорони здоров'я не повинна дотримуватися принципів, від яких уже відмовилися в Європі

2 хв читати
Україна в організації охорони здоров'я не повинна дотримуватися принципів, від яких уже відмовилися в Європі

Україна в процесі реформування системи охорони здоров'я не повинна застосовувати принципи, від яких уже відмовилися в Європі, зокрема принцип "гроші йдуть за пацієнтом" та реферування цін на ліки, вважає генеральний директор фармацевтичної компанії ТДВ "Інтерхім" (Одеса) Анатолій Редер.

"Це два тренди, які найбільш яскраво звучать на сьогодні у нас, і від яких світова спільнота, вже пройшовши ці шляхи, відмовляється, вирішивши, що, напевно, в них щось не так", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

А.Редер наголосив, що, на думку деяких міжнародних експертів, реферування цін призводить до вимивання з ринку дешевих препаратів, а плата за медичні послуги "активно розширює прайс-листи медичних закладів, і система охорони здоров'я розмивається".

При цьому він відзначив рекомендації європейської генеричної організації The Medicines for Europe, які полягають у підвищенні уваги держави до вітчизняної фармацевтичної галузі.

"У Брюсселі я спілкувався з представниками The Medicines for Europe, один із чиновників якої застеріг, що за три-чотири роки Україна стане інвестиційно привабливою й розпочнеться скуповування фармацевтичних активів із метою їх закриття. Тому наша держава та уряд мають надзвичайно обережно поставитися до цих процесів, щоб мати можливість максимально контролювати соціальну спрямованість у фармацевтиці. Інакше ця можливість просто упливе з рук протягом кількох років", - сказав він.

"Держава має внести свої обмеження, свої обережні рамки для того, щоб фармацевтичний ринок не втратив вирішальної частки локального виробництва, яке є надзвичайно важливим для підтримання соціальної стабільності цілої держави", - наголосив гендиректор "Інтерхіму".

"Інтерхім" - один із провідних українських виробників готових лікарських засобів і фармацевтичних субстанцій, є членом Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Medicines for Europe (раніше EGA - Європейська генерична асоціація) була заснована в 1993 році. Нині члени організації забезпечують 56% потреб населення Європи в ліках.

АВЛУ об'єднує сім провідних українських виробників ліків, які спільно забезпечують близько 35% потреб українських пацієнтів у ліках.

АВЛУ приєдналася до Medicines for Europe навесні 2017 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У 4 клініках Києва не застосовували тромболітиків під час лікування інсультів, у 4-х клініках області приймали пологи без контракту з НСЗУ - Нацслужба здоров'я

Від початку епідсезону 2024-2025 рр. на ГРВІ та COVID-19 захворіли близько 950 тис. українців - МОЗ

Дитяче інфекційне відділення в Житомирській області оновлено за кредит ЄІБ у EUR376 тис.

З 1 січня замість МСЕК почнуть працювати експертні комісії на базі кластерних і надкластерних лікарень

Учасники фармринку загалом не підтримують ідею знизити торговельні надбавки на ліки

В Україні зростає кількість інфекцій, які потребують лікування антибіотиками, включно з бойовими пораненнями, - ВООЗ

Безпека медпрацівників важливіша за евакуацію медобладнання - глава ВООЗ в Україні

ВООЗ встановила на прифронтових територіях близько 30 модульних відділень "первинки"

"Юніт Девелопмент" завершив першочергові протиаварійні роботи в "Охматдиті"

Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв'язнів - Джелял

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА