20:15 21.12.2017

Україна в організації охорони здоров'я не повинна дотримуватися принципів, від яких уже відмовилися в Європі

2 хв читати
Україна в організації охорони здоров'я не повинна дотримуватися принципів, від яких уже відмовилися в Європі

Україна в процесі реформування системи охорони здоров'я не повинна застосовувати принципи, від яких уже відмовилися в Європі, зокрема принцип "гроші йдуть за пацієнтом" та реферування цін на ліки, вважає генеральний директор фармацевтичної компанії ТДВ "Інтерхім" (Одеса) Анатолій Редер.

"Це два тренди, які найбільш яскраво звучать на сьогодні у нас, і від яких світова спільнота, вже пройшовши ці шляхи, відмовляється, вирішивши, що, напевно, в них щось не так", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

А.Редер наголосив, що, на думку деяких міжнародних експертів, реферування цін призводить до вимивання з ринку дешевих препаратів, а плата за медичні послуги "активно розширює прайс-листи медичних закладів, і система охорони здоров'я розмивається".

При цьому він відзначив рекомендації європейської генеричної організації The Medicines for Europe, які полягають у підвищенні уваги держави до вітчизняної фармацевтичної галузі.

"У Брюсселі я спілкувався з представниками The Medicines for Europe, один із чиновників якої застеріг, що за три-чотири роки Україна стане інвестиційно привабливою й розпочнеться скуповування фармацевтичних активів із метою їх закриття. Тому наша держава та уряд мають надзвичайно обережно поставитися до цих процесів, щоб мати можливість максимально контролювати соціальну спрямованість у фармацевтиці. Інакше ця можливість просто упливе з рук протягом кількох років", - сказав він.

"Держава має внести свої обмеження, свої обережні рамки для того, щоб фармацевтичний ринок не втратив вирішальної частки локального виробництва, яке є надзвичайно важливим для підтримання соціальної стабільності цілої держави", - наголосив гендиректор "Інтерхіму".

"Інтерхім" - один із провідних українських виробників готових лікарських засобів і фармацевтичних субстанцій, є членом Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Medicines for Europe (раніше EGA - Європейська генерична асоціація) була заснована в 1993 році. Нині члени організації забезпечують 56% потреб населення Європи в ліках.

АВЛУ об'єднує сім провідних українських виробників ліків, які спільно забезпечують близько 35% потреб українських пацієнтів у ліках.

АВЛУ приєдналася до Medicines for Europe навесні 2017 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА