Інтерфакс-Україна
20:15 21.12.2017

Україна в організації охорони здоров'я не повинна дотримуватися принципів, від яких уже відмовилися в Європі

2 хв читати
Україна в організації охорони здоров'я не повинна дотримуватися принципів, від яких уже відмовилися в Європі

Україна в процесі реформування системи охорони здоров'я не повинна застосовувати принципи, від яких уже відмовилися в Європі, зокрема принцип "гроші йдуть за пацієнтом" та реферування цін на ліки, вважає генеральний директор фармацевтичної компанії ТДВ "Інтерхім" (Одеса) Анатолій Редер.

"Це два тренди, які найбільш яскраво звучать на сьогодні у нас, і від яких світова спільнота, вже пройшовши ці шляхи, відмовляється, вирішивши, що, напевно, в них щось не так", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

А.Редер наголосив, що, на думку деяких міжнародних експертів, реферування цін призводить до вимивання з ринку дешевих препаратів, а плата за медичні послуги "активно розширює прайс-листи медичних закладів, і система охорони здоров'я розмивається".

При цьому він відзначив рекомендації європейської генеричної організації The Medicines for Europe, які полягають у підвищенні уваги держави до вітчизняної фармацевтичної галузі.

"У Брюсселі я спілкувався з представниками The Medicines for Europe, один із чиновників якої застеріг, що за три-чотири роки Україна стане інвестиційно привабливою й розпочнеться скуповування фармацевтичних активів із метою їх закриття. Тому наша держава та уряд мають надзвичайно обережно поставитися до цих процесів, щоб мати можливість максимально контролювати соціальну спрямованість у фармацевтиці. Інакше ця можливість просто упливе з рук протягом кількох років", - сказав він.

"Держава має внести свої обмеження, свої обережні рамки для того, щоб фармацевтичний ринок не втратив вирішальної частки локального виробництва, яке є надзвичайно важливим для підтримання соціальної стабільності цілої держави", - наголосив гендиректор "Інтерхіму".

"Інтерхім" - один із провідних українських виробників готових лікарських засобів і фармацевтичних субстанцій, є членом Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Medicines for Europe (раніше EGA - Європейська генерична асоціація) була заснована в 1993 році. Нині члени організації забезпечують 56% потреб населення Європи в ліках.

АВЛУ об'єднує сім провідних українських виробників ліків, які спільно забезпечують близько 35% потреб українських пацієнтів у ліках.

АВЛУ приєдналася до Medicines for Europe навесні 2017 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

Вміст кишкової палички перевищено у понад 12% проб води на пляжах України – МОЗ

Медики нацпрограми "Неопалимі" розпочали видалення зі шкіри українця рубців у вигляді напису, зробленого йому в полоні

РФ через війну пошкодила чи зруйнувала понад 2300 об’єктів в 769 медказкладах

УЧХ бере участь у Всесвітньому дні донора крові

НСЗУ позапланово перевірить використання антибіотиків в 6 лікарнях

В 2024 році українці переплатили за ліки 30 млрд через аптечний маркетинг – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА