Інтерфакс-Україна
16:53 22.12.2017

Президент може підписати закон про медреформу останнього тижня року - Гройсман

2 хв читати

Президент України Петро Порошенко може підписати закон про медичну реформу останнього тижня року, вважає прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Я думаю, що наступного тижня президент підпише закон про медреформу, і ми перейдемо до його реалізації", - сказав він на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

При цьому прем'єр зазначив, що реалізація медреформи "не буде простою".

"Я постійно аналізую: ніхто не хотів за цю історію братися, всі думали, що нехай буде як буде, ніхто не хотів у суть системи вникати. Ми вникнули, і побачили, що це серйозна законсервована система, її треба оновлювати", - сказав він.

"Я б рекомендував усім долучатися до створення нової системи охорони здоров'я, а не піддавати реформу постійній шаленій критиці", - наголосив прем'єр-міністр.

Він також зазначив, що реформу розробляло Міністерство охорони здоров'я, уряд і народні депутати, тому статус Уляни Супрун як виконувача обов'язків міністра не буде перешкодою для реалізації реформи.

"Вона (У.Супрун - ІФ) громадянка України, у неї є український паспорт, вона працює в уряді і виконує обов'язки міністра охорони здоров'я. Реформа напрацьована командою міністерства, урядовою командою, народними депутатами. Це така колективна робота. Важливо, щоб її почали реалізовувати", - сказав В.Гройсман.

Прем'єр-міністр висловив свою підтримку медичній реформі.

"Я всіляко підтримую і допомагаю (медреформі - ІФ), я доклав багато зусиль, щоб ця реформа була прийнята парламентом. Це рішення, яке додає роботи і додає відповідальності", - сказав він.

В.Гройсман зазначив, що треба створити систему охорони здоров'я, "яка дасть можливість, якщо потрібно, звертатися до лікаря, щоб отримати початкову якісну медичну допомогу, і щоб лікар отримав нормальну заробітну плату".

"Зміна самої системи фінансування - це потужний антикорупційний крок", - наголосив прем'єр-міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МОЗ планує з 2026 року запустити програму безоплатних планових медоглядів для пацієнтів від 40 років

ДП "МЗУ" уклало договір керованого доступу на закупівлю інноваційного онкопрепарату фармкомпанії Roche

Жінки з медичною освітою будуть взяті на військовий облік автоматично, без особистої присутності

Науковець Інституту ім.Філатова увійшов до складу експертів міжнародної спільноти офтальмологів Vision Academy

МОЗ розширив перелік дозувань ліків на основі канабісу, які виготовляються в аптеках

Дофінансування держзакупівлі ліків на 3,1 млрд грн дозволить закрити 100% потреби по багатьом позиціям онкології та серцево-судинних захворюваннях – Адаманов

Академія медицини грудного вигодовування закликає обмежити маркетинг виробників замінників грудного молока на медконференціях

Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів просить київську владу  відновити закупівлю інноваційних ліків для онкохворих киян

Мінсоцполітики готує комплексне бачення для перезавантаження системи протезування

Кабмін планує запустити гранти для виробників біонічних протезів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА