14:55 15.01.2018

Статистика щодо кору в Харкові може бути викривлена

2 хв читати
Статистика щодо кору в Харкові може бути викривлена

 Статистика щодо захворюваності на кір у Харкові може бути викривлена через неузгодженість у передачі інформації про захворювання з приватних клінік, реально хворих може бути більше, вважає лікар-педіатр Центру здоров'я доктора Артемчука (Харків) Анастасія Амаш.

"Педіатри приватних медичних центрів Харкова стикаються з проблемою неможливості передати екстрене повідомлення про інфекційне захворювання з огляду на ліквідацію СЕС і впровадження електронної програми передачі "екстренок" (екстрене повідомлення про інфекційне захворювання - ІФ)", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

А.Амаш уточнила, що передача такої інформації в Харкові здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке встановлюється в клініці. Водночас таке програмне забезпечення переважно встановлюється в державних лікувальних закладах.

"Встановлення такої програми треба добитися, а це не дуже просто. Щоб полегшити передачу повідомлення і не виявитися крайнім, педіатри хитрують і перенаправляють пацієнтів із попереднім діагнозом і, можливо, навіть готовими результатами аналізів до кабінетів інфекціоністів державних поліклінік або лікарень, тобто в структури, де вже встановлена програма передачі екстреного повідомлення", - сказала вона.

При цьому педіатр висловила жаль, що якщо діагноз виставлено лише за клінічною картиною без лабораторного підтвердження і ступінь тяжкості не потребує госпіталізації, колеги ігнорують передачу екстреного повідомлення, відпускаючи хворого з усними рекомендаціями про карантин.

"Скільки таких хворих і, можливо, з кором, гуляє містом, відвідує громадські місця, подорожує - невідомо. У приватних клінік немає програми для передачі інформації, і хворого треба повертати в держструктуру. Така ситуація - один із чинників стрімкого поширення інфекцій і ускладнює бачення реальної статистичної картини захворюваності", - сказала вона.

Як повідомлялося, за 11 місяців 2017 року в Україні було зафіксовано 3,382 тис. випадків захворювання на кір, зокрема п'ять летальних випадків. Найбільше випадків зареєстровано в Івано-Франківській області - 1,049 тис., Одеській - 931, Закарпатській - 416, Тернопільській - 198, Чернівецькій - 176, Запорізькій - 127. У Харківській області за зазначений період було зареєстровано сім випадків.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА