Інтерфакс-Україна
15:04 24.01.2018

Дорослі в Україні можуть вакцинуватися від кору за власні кошти, закупівлю вакцин для дітей здійснює бюджет

3 хв читати
Дорослі в Україні можуть вакцинуватися від кору за власні кошти, закупівлю вакцин для дітей здійснює бюджет

 Дорослі в Україні можуть вакцинуватися від кору за власні кошти в приватних клініках або купивши вакцину за власні кошти, закупівля вакцин для дітей здійснюється за кошти бюджету.

Такий коментар агентству "Інтерфакс-Україна" надала компанія-виробник вакцин від кору "ГлаксоСмітКляйн" (GlaxoSmithKline, GSK).

У компанії зазначають, що GSK із 2000 року постачає в Україну комбіновану вакцину проти кору, краснухи і паротиту (КПК), вироблену у Бельгії для забезпечення Національної програми імунізації та потреб приватного ринку вакцин.

Згідно з реєстраційним посвідченням на медичні імунобіологічні препарати, комбінована вакцина для профілактики кору, краснухи та паротиту виробництва "ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалс С.А." (Бельгія) постачається до країни в монодозовій і мультидозовій упаковках, що обумовлено економічною доцільністю для виробника і для замовника.

Для потреб Міністерства охорони здоров'я, зокрема, для безоплатної вакцинації дітей у державних дитячих лікувально-профілактичних закладах згідно з національною програмою імунізації (а це до 1 млн дітей щороку) вакцина постачається в мультидозовій упаковці.

У 2016-2017 роках вакцина КПК у мультидозовій упаковці постачалася через міжнародну організацію ЮНІСЕФ за державним замовленням в англомовній і російськомовній упаковках.

"Постачання в країну відбувається з виробничих потужностей "ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалс С.А." у Бельгії через глобальний підрозділ ЮНІСЕФ на уповноважене держпідприємство "Укрвакцина". Далі, згідно з наказом Мінохорони здоров'я, вакцина розподіляється між департаментами охорони здоров'я областей, а ті, у свою чергу, розподіляють між державними медичними закладами", - пояснили в компанії.

Водночас для задоволення потреб приватного ринку вакцин GSK постачає вакцину КПК у монодозовій україномовній упаковці.

"Постачання в країну відбувається з виробничих потужностей "ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалс С.А." у Бельгії до ТОВ "ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна" в Україні. Далі через уповноважених дистриб'юторів, що пройшли аудит дотримання вимог GSK і правил "холодового ланцюга", вакцина постачається до приватних клінік та аптек, сертифікованих щодо дотримання правил "холодового ланцюга". Таким чином, в Україні є можливість вакцинуватися дорослим і дітям за свої кошти, звернувшись до приватних клінік, або в державних кабінетах вакцинації, купивши вакцину КПК в аптеках", - зазначили в компанії.

У GSK наголошують, що "незалежно від шляху постачання в Україну і виду упаковки, вакцина КПК виробляється на виробничих потужностях "ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалс С.А." у місті Ріксенсарт (Бельгія). Звертаємо увагу на те, що префікс "GS1 482", зазначений на штрих-коді упаковки вакцини КПК, визначає, в якій національній організації GS1 зареєстрований виробник або постачальник відповідного товару і не стосується визначення країни виробника товару".

"Вакцина проти кору, краснухи і паротиту, вироблена у Бельгії, прекваліфікована ВООЗ, як і всі вакцини виробництва компанії GSK, проходить ретельний лабораторний контроль якості і на глобальному, і на локальному рівні", - наголошують у GSK.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень, дитина має отримати дві дози вакцини КПК у віці 12 місяців і в 6 років. У разі порушення графіка вакцинації, вводиться дві дози вакцини проти кору з інтервалом між дозами не менше ніж один місяць. У разі отримання повного курсу щеплень, що складається з двох доз, немає потреби у введенні додаткової дози.

GS1 — міжнародна організація, що курирує питання стандартизації обліку та штрихового кодування логістичних одиниць.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

Ляшко залишається міністром охорони здоров’я в оновленому уряді, профільний комітет Ради сподівається на продовження плідної співпраці

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ  за півтора року провели майже 9 тисяч сесій з відновлення здоров'я людей

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які пріоритетно приймають поранених захисників

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА