08:23 27.01.2018

Українські лабораторії будуть працювати за міжнародними стандартами

2 хв читати
Українські лабораторії будуть працювати за міжнародними стандартами

Міністерство охорони здоров'я України підписало меморандум з Американською спілкою клінічних патологів, який передбачає надання підтримки українським фахівцям з лабораторної діагностики, повідомляє прес-служба міністерства.

"Хочу нагадати, що одним із завдань нашої реформи охорони здоров'я є запобігання або виявлення захворювань на ранніх стадіях, тому своєчасна і точна лабораторна діагностика є критичною, оскільки знижує загальні витрати на лікування", - сказала в.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

Вона також зазначила, що світовий досвід доводить, що оптимізація лабораторних підрозділів і впровадження системи управління якістю дозволить на 20% поліпшити якість роботи.

Окрім того, У.Супрун наголосила на впровадженні системи якості, заснованої на міжнародних стандартах, і акредитації лабораторій, яка дозволить зменшити оперативні витрати лабораторії і кількість помилкових результатів, поліпшити управління лабораторіями та якість надання медичних послуг пацієнтові.

"Зараз за результатами численних міжнародних оцінок в 2015-2017 роках система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%", - йдеться в заяві Міністерства охорони здоров'я.

За даними відомства, зараз в Україні більше 5 тис. медичних лабораторій - державних і приватних. З них тільки 3 лабораторії - 1 приватна і 2 державних - акредитовані за стандартом ІSО 15189. Почали процес акредитації ще 7 лабораторій.

"Американське суспільство клінічних патологів допомагати українським фахівцям з лабораторної діагностики підвищувати знання і покращувати навички з управління якістю в лабораторіях", - повідомили в міністерстві.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Італія готова надавати допомогу і сприяння Україні за певними напрямами реалізації медреформи

АМКУ рекомендував МОЗ встановити чіткі правила промоції лікзасобів

МОЗ України нагадало про неможливість допуску невакцинованих дітей до шкіл та дитсадків

МОЗ пропонує встановити в Україні стандарти медосвіти розвинених країн

Тариф на ведення пацієнта на "первинці" в 2019 році збережеться на рівні 370 грн - Ковтонюк

МОЗ у 2019 році розпочне в Полтавській області пілотний проект із реформування вторинної і третинної меддопомоги - Ковтонюк

Безоплатні медпослуги на вторинному і третинному рівні надаватимуть лише за направленням сімейного лікаря

МОЗ визнало проректора з науково-педагогічної роботи ОНМУ як в. о. ректора

В Україні зафіксовано ще один летальний випадок від ботулізму

Суд зупинив дію наказу МОЗ про призначення в.о. ректора НМУ ім. О.Богомольця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА