08:23 27.01.2018

Українські лабораторії будуть працювати за міжнародними стандартами

Українські лабораторії будуть працювати за міжнародними стандартами

Міністерство охорони здоров'я України підписало меморандум з Американською спілкою клінічних патологів, який передбачає надання підтримки українським фахівцям з лабораторної діагностики, повідомляє прес-служба міністерства.

"Хочу нагадати, що одним із завдань нашої реформи охорони здоров'я є запобігання або виявлення захворювань на ранніх стадіях, тому своєчасна і точна лабораторна діагностика є критичною, оскільки знижує загальні витрати на лікування", - сказала в.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

Вона також зазначила, що світовий досвід доводить, що оптимізація лабораторних підрозділів і впровадження системи управління якістю дозволить на 20% поліпшити якість роботи.

Окрім того, У.Супрун наголосила на впровадженні системи якості, заснованої на міжнародних стандартах, і акредитації лабораторій, яка дозволить зменшити оперативні витрати лабораторії і кількість помилкових результатів, поліпшити управління лабораторіями та якість надання медичних послуг пацієнтові.

"Зараз за результатами численних міжнародних оцінок в 2015-2017 роках система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%", - йдеться в заяві Міністерства охорони здоров'я.

За даними відомства, зараз в Україні більше 5 тис. медичних лабораторій - державних і приватних. З них тільки 3 лабораторії - 1 приватна і 2 державних - акредитовані за стандартом ІSО 15189. Почали процес акредитації ще 7 лабораторій.

"Американське суспільство клінічних патологів допомагати українським фахівцям з лабораторної діагностики підвищувати знання і покращувати навички з управління якістю в лабораторіях", - повідомили в міністерстві.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

МОЗ виконає перевірку "Укрвакцини"

МОЗ України розподілило партію стентів, закуплених за кошти держбюджету 2016 року

Приватні медзаклади долучаються до реформи первинної ланки медичної допомоги - Ковтонюк

Переселенці можуть підписувати декларації з лікарями первинної ланки

МОЗ сподівається на активне укладення медзакладами договорів із НСЗУ

МОЗ повторно виніс на обговорення проект нормативних змін для впровадження електронного рецепта

На Львівщині 13 співробітників заводу госпіталізовано із кором

Харківський адмінсуд визнав незаконною відмову МОЗ погодити призначення начальника Харківського обласного управління охорони здоров'я

Пілот із впровадження електронного рецепту стартує в деяких містах України в травні

Профільний комітет ВР підтримав торішній проект постанови про звільнення Супрун

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА