16:20 06.02.2018

Мінсоцполітики та МОЗ упровадять реєстр електронних лікарняних листків

2 хв читати
Мінсоцполітики та МОЗ упровадять реєстр електронних лікарняних листків

 Міністерство соціальної політики та Міністерство охорони здоров'я України впровадять реєстр електронних листків непрацездатності.

Як повідомляє Фонд соціального страхування, впровадження такого електронного реєстру унеможливить махінації з листками непрацездатності.

"Передбачається, що замість наявної системи видачі лікарняних листків на бланках суворої звітності буде запроваджено електронний реєстр. Він надаватиме доступ лікарям, роботодавцям, застрахованим особам і представникам фонду доступ у межах повноважень до інформації про лікарняні листки", - повідомляє прес-служба фонду.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" у фонді, наразі розроблено проект концепції реєстру, сам реєстр почне діяти в другому півріччі 2018 року.

Згідно з проектом концепції, лікар отримає можливість здійснити видачу електронного листка непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації - комп’ютера, планшета, смартфона). Ідентифікація і доступ користувача до особистого кабінету в системі реєстру відбуватиметься за аналогом роботи системи "Приват 24".

Відкриття листка непрацездатності відбуватиметься в режимі реального часу, саме за фактом встановлення лікарем тимчасової непрацездатності застрахованої особи. В реєстрі відображатиметься час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я та вид захворювання. Далі лікар ставить свій електронний підпис, і лікарняний листок одразу фіксується в реєстрі. Відтоді його може бачити і роботодавець, і відповідний спеціаліст Фонду соціального страхування України. Всі дані система автоматично перевірятиме на відповідність реєстру страхувальників.

"У разі невідповідності даних документ не буде зареєстровано в системі. Це унеможливить видачу листка непрацездатності неіснуючим працівникам неіснуючих підприємств, обіг фальсифікованих та підроблених листків, а також відкриття листка непрацездатності одночасно в декількох закладах охорони здоров’я", - уточнює директор виконавчої дирекції Фонду соцстрахування Євген Баженков.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА