07:43 03.03.2018

МОЗ оскаржуватиме поновлення Амосової на посаді ректора

2 хв читати
МОЗ оскаржуватиме поновлення Амосової на посаді ректора

Міністерство охорони здоров'я оскаржуватиме рішення суду про поновлення Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету (НМУ) ім. О.Богомольця, заявив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський.

"Ми не маємо ілюзій щодо всіх форм опору старої освітньої системи. Ми оскаржуватимемо це рішення", - сказав він у коментарі "Громадському радіо".

На "Громадському радіо" нагадали, що 1 березня Окружний адміністративний суд Києва поновив К.Амосову на посаді ректора НМУ ім. О.Богомольця. Суд призупинив дію наказу профільного відомства, яким її було звільнено на 2 тижні у зв'язку з перевіркою міністерської комісії. Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит "Крок 1. Стоматологія".

Як повідомлялося, 26 лютого студенти та викладачі НМУ ім. О.Богомольця припинили страйк після того, як здобули підтримку комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я в конфлікті між вишем і Міністерством охорони здоров'я.

"Ми припиняємо страйк. Парламентський комітет з питань охорони здоров'я підтримав наші вимоги", - йдеться у відеозверненні студентів, розміщеному на сайті медуніверситету в середу.

27 лютого члени комітету Ради підтримали пропозицію про звернення до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вирішити конфлікт, що виник між НМУ ім. О.Богомольця і Міністерством охорони здоров'я. Згідно з рішенням, депутати мають намір просити прем'єра проконтролювати роботу комісії, яка вивчає конфлікт.

Депутати також виступають за відсторонення заступника міністра охорони здоров'я О.Лінчевського від керівництва комісією і скасування наказу МОЗ про відсторонення К.Амосової з посади ректора НМУ ім. О.Богомольця.

Крім того, нардепи звернуться до В.Гройсмана з проханням перевірити законність існування при МОЗ Центру тестування, а також фінансування його діяльності за рахунок оплати вишами його послуг.

26 лютого 2018 року студенти та трудовий колектив НМУ ім. О.Богомольця оголосили безстроковий страйк "у зв'язку з безпрецедентним грубим і незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров'я України в незалежність і самоврядування НМУ імені О.Богомольця".

У свою чергу в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун назвала страйк медуніверситету саботажем. Міністерство охорони здоров'я України також закликало не зривати навчальний процес.

Цій ситуації передував конфлікт, що склався між Центром тестування при Міністерстві охорони здоров'я та університетом. Унаслідок конфлікту студенти не змогли скласти ліцензійний інтегрований іспит "Крок 1. Стоматологія", який проводився ще у 12 вищих медичних навчальних закладах, які здійснюють підготовку лікарів-стоматологів. Відповідно до цього МОЗ ухвалило рішення про тимчасове відсторонення ректора К.Амосової та створення комісії для вивчення ситуації.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

АМКУ рекомендував МОЗ встановити чіткі правила промоції лікзасобів

МОЗ України нагадало про неможливість допуску невакцинованих дітей до шкіл та дитсадків

МОЗ пропонує встановити в Україні стандарти медосвіти розвинених країн

Тариф на ведення пацієнта на "первинці" в 2019 році збережеться на рівні 370 грн - Ковтонюк

МОЗ у 2019 році розпочне в Полтавській області пілотний проект із реформування вторинної і третинної меддопомоги - Ковтонюк

Безоплатні медпослуги на вторинному і третинному рівні надаватимуть лише за направленням сімейного лікаря

МОЗ визнало проректора з науково-педагогічної роботи ОНМУ як в. о. ректора

В Україні зафіксовано ще один летальний випадок від ботулізму

Суд зупинив дію наказу МОЗ про призначення в.о. ректора НМУ ім. О.Богомольця

МОЗ до кінця 2018 року додатково необхідно понад 21 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА