10:10 14.03.2018

У Міністерстві охорони здоров'я України скасували необхідність заповнення низки "морально застарілих" форм первинної медичної документації

У Міністерстві охорони здоров'я України скасували необхідність заповнення низки "морально застарілих" форм первинної медичної документації

 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №157, що скасовує низку первинних форм медичної документації, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

"Тепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, обробляти і зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської папероорієнтованої системи охорони здоров'я", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві скасували медичні карти для студентів і для дітей, які йдуть до школи або дитячого садка, талони на прийом до лікаря, карти амбулаторного пацієнта і талони для реєстрації діагнозів, контрольну карту диспансерного спостереження і книгу записів викликів лікарів додому.

У новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу і дії лікаря за кодами ІСРС-2.

"Протягом десятиліть лікарі, медсестри та працівники реєстратури заповнювали вручну стоси паперів. Вони не мали практичної необхідності, але забирали купу сил лікарів, години очікування пацієнтів і гектари лісу. Однак, на відміну від лісу, який можна виростити знову, не можна повернути час лікарів і пацієнтів", - заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Вона зазначила, що це перехід на нову філософію збору статистики: слід заповнювати лише потрібну інформацію, у зручному форматі та місці.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

МОЗ виконає перевірку "Укрвакцини"

МОЗ України розподілило партію стентів, закуплених за кошти держбюджету 2016 року

Приватні медзаклади долучаються до реформи первинної ланки медичної допомоги - Ковтонюк

Переселенці можуть підписувати декларації з лікарями первинної ланки

МОЗ сподівається на активне укладення медзакладами договорів із НСЗУ

МОЗ повторно виніс на обговорення проект нормативних змін для впровадження електронного рецепта

На Львівщині 13 співробітників заводу госпіталізовано із кором

Харківський адмінсуд визнав незаконною відмову МОЗ погодити призначення начальника Харківського обласного управління охорони здоров'я

МОЗ розпорядилося звільнити ректора НМУ ім. Богомольця Амосову

У понеділок в Україні стартує перший етап медреформи - кампанія з обрання лікаря первинної медичної допомоги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА