Інтерфакс-Україна
10:10 14.03.2018

У Міністерстві охорони здоров'я України скасували необхідність заповнення низки "морально застарілих" форм первинної медичної документації

1 хв читати
У Міністерстві охорони здоров'я України скасували необхідність заповнення низки "морально застарілих" форм первинної медичної документації

 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №157, що скасовує низку первинних форм медичної документації, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

"Тепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, обробляти і зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської папероорієнтованої системи охорони здоров'я", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві скасували медичні карти для студентів і для дітей, які йдуть до школи або дитячого садка, талони на прийом до лікаря, карти амбулаторного пацієнта і талони для реєстрації діагнозів, контрольну карту диспансерного спостереження і книгу записів викликів лікарів додому.

У новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу і дії лікаря за кодами ІСРС-2.

"Протягом десятиліть лікарі, медсестри та працівники реєстратури заповнювали вручну стоси паперів. Вони не мали практичної необхідності, але забирали купу сил лікарів, години очікування пацієнтів і гектари лісу. Однак, на відміну від лісу, який можна виростити знову, не можна повернути час лікарів і пацієнтів", - заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Вона зазначила, що це перехід на нову філософію збору статистики: слід заповнювати лише потрібну інформацію, у зручному форматі та місці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВР розглядає нові законопроєкти про контроль діяльності аптек

Україна та Франція підписали 7 угод на EUR51 млн в сфері медицини

Провідні фармвиробники після зниження цін на ліки виплатили 602 млн грн компенсацій аптекам та дистриб’юторам

Ціни ще на 116 препаратів знизять з 1 квітня – Ляшко

Реформу ціноутворення на фармринку важливо довести до кінця – експерт

Найбільш привабливими для українського фармекспорту є схожі з Україною за структурою споживання ринки - "Дарниця"

Впродовж епідсезону 2024-2025 рр. попит на противірусні препарати виріс майже на 300% - сервіс Liki24.com

Керівництво УЧХ та Швейцарського Червоного Хреста обговорили подальшу співпрацю

Будівельні роботи з відновлення "Охматдиту" можуть розпочатися в травні – Ляшко

Ціни на ліки в аптеках знизилися ще на 30 із 273 препаратів з додаткового переліку – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА