21:00 16.03.2018

ВР пропонують закріпити за Міністерством охорони здоров'я перевірку текстів реклами ліків

ВР пропонують закріпити за Міністерством охорони здоров'я перевірку текстів реклами ліків

Група народних депутатів пропонує доповнити закон "Про лікарські засоби" положенням, відповідно до якого тексти реклами лікарських засобів необхідно узгоджувати з Міністерством охорони здоров'я України.

Відповідний проект закону (№8136), ініціаторами якого стали Тетяна Бахтеєва, Ігор Шурма, Олег Мусій, Андрій Помазанов, зареєстровано в парламенті 15 березня.

У проекті пропонується також заборонити зображення в рекламі ліків осіб, які не є лікарями або іншими медичними працівниками й надають відомості про лікувальний ефект від застосування препарату або медвироби.

Крім того, автори законопроекту вважають за необхідне також заборонити зображення дітей, які використовують або застосовують лікарські засоби.

На сьогодні, згідно з положенням про Міністерство охорони здоров'я, відомство здійснює тільки узгодження текстів реклами харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок.

Як зазначено в пояснювальній записці, проект закону було розроблено з метою боротьби із самолікуванням, невід'ємною частиною якого є високий доступ населення до безрецептурних препаратів. Так, в Україні нині зареєстровані й реалізується через аптечні мережі понад 20 тис. найменувань лікарських засобів, 50% із них - безрецептурні препарати.

Протягом останніх десяти років до Державного експертного центру (ДЕЦ) при Міністерстві охорони здоров'я України надійшла інформація про 400 випадків побічних реакцій різного ступеня тяжкості, які виникли внаслідок застосування препаратів без рекомендації лікаря.

"Статистика свідчить, що в половині випадків люди купують і вживають ліки, які їм не потрібні. При цьому, за даними соціологічних досліджень, постійно купують ліки в Україні близько 40% дорослого населення, а займаються самолікуванням понад 50% людей", - зазначено в супровідних документах.

Як повідомлялося, реклама лікарських засобів, медичного обладнання та виробів медичного призначення (ВМП) становить близько 30% від загального обсягу рекламної продукції на телебаченні.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

В Україні пацієнти наполягають на збільшенні фінансування закупівель ліків для лікування розсіяного склерозу

Українські фармвиробники наголошують на необхідності врегулювання низки питань щодо Нацпереліку основних лікзасобів

АМКУ має намір врегулювати проблему необґрунтованого об'єднання в один лот ліків при проведенні бюджетних закупівель

Сімом працівникам "Охматдиту" повідомили про підозру в привласненні ліків на близько 8 млн грн

Уряд має намір запобігти в майбутньому технічній проблемі за програмою реімбурсації

Програма "Доступні ліки" відновила роботу в усіх областях України - МОЗ

МОЗ України скасував реєстрацію препарату "Еспузін-Здоров'я" через схожість назви із препаратом німецького виробника

КС прийняв до розгляду подання 59 нардепів щодо відповідності медреформи Конституції

ЄБА вкотре просить відкласти введення неврегульованих вимог щодо ліцензування імпорту ліків

МОЗ України збільшило кількість безоплатних препаратів за програмою реімбурсації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА