Інтерфакс-Україна
16:11 27.03.2018

ПРООН передасть національному закупнику в Україні свої довгострокові договори на закупівлю ліків

2 хв читати
ПРООН передасть національному закупнику в Україні свої довгострокові договори на закупівлю ліків

Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) передасть національному закупівельному агентству після його створення свої довгострокові договори на закупівлю лікарських засобів.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" координатор UNDP Зафар Юлдашев, нині міжнародна організація має близько 20 таких угод, підписаних із виробниками ліків.

"На етапі передачі закупівлі ліків від міжнародних організацій відповідному національному агентству ми також плануємо передати довгострокові договори. Проте необхідною умовою такої передачі є законодавча можливість укладення та здійснення закупівель за такими договорами новоствореним агентством із закупівель", - наголосив він.

Експерт зазначив, що довгострокові угоди дають змогу спростити процедуру проведення закупівлі і дозволяють виробнику планувати виготовлення необхідних обсягів ліків до визначеного терміну.

"У результаті період між оголошенням закупівлі та безпосередньо постачанням ліків пацієнтам скорочується до мінімуму. Крім того, такі угоди дають змогу забезпечити прийнятні ціни і заощадити бюджетні кошти, оскільки виробник може ефективніше планувати закупівлю сировини і завантаження виробничих потужностей", - сказав він.

Коментуючи можливості для зниження цін під час бюджетних закупівель лікарських засобів, З.Юлдашев зазначив, що "запорукою зниження цін є конкуренція та глобальна тенденція, зокрема в розвинених країнах, є збільшення частки генеричних препаратів у закупівлях, що дозволяє ефективніше використовувати кошти, виділені на закупівлю медичних препаратів".

Він нагадав, що "в ПРООН діють суворі критерії якості, і закуповуються лише ті препарати, якість яких не викликає сумнівів та які відповідають міжнародним критеріям".

"Такі препарати можуть бути як оригінаторськими, так і генеричними. За рахунок нижчої ціни генеричні препарати часто дають змогу розширити доступ до лікування для більшої кількості пацієнтів", - сказав він.

Як повідомлялося, під час закупівлі лікарських засобів за кошти держбюджету України ПРООН (UNDP) підписала довгострокові договори з чотирма міжнародними виробниками - Teva Pharmaceuticals (Ізраїль), Pfizer (Нідерланди), Novo Nordisk (Данія), Sanofi Genzyme (Франція) на постачання 11 препаратів для лікування розсіяного склерозу, хвороби Гоше, мукополісахаридозу, муковісцидозу, інших орфанних захворювань, гемофілії, а також для зупинки кровотеч.

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА