16:06 28.03.2018

Близько тисячі медичних установ вже під'єднані до eHealth

2 хв читати
Близько тисячі медичних установ вже під'єднані до eHealth

 Близько тисячі медичних установ зареєстровано у системі електронної охорони здоров'я (eHealth) станом на середину дня середи, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Уже досить багато установ охорони здоров'я зареєстровані в системі. На середину дня середи це 928 медустанов", - сказав він на брифінгу в Києві в середу.

За даними Міністерства охорони здоров'я, наразі в Україні тисяча двісті тридцять два медичних заклади первинної ланки без урахування амбулаторій.

П.Ковтонюк також повідомив, що всі медичні установи первинної ланки в Києві готові до підписання декларацій з пацієнтами.

"Вчора ми проводили нараду з київськими медичними закладами, всі вони заявляють про готовність з першого тижня квітня до підписання декларацій", - сказав він.

При цьому заступник міністра охорони здоров'я зазначив, що для МОЗ "важливо не поспішати".

"Головне не швидкість, а якість вибору лікаря. Ми говоримо установам, що вони мють бути якісно готові до прийому декларацій. Процес вибору лікаря починається з 2 квітня і не закінчується, тому не потрібно бігти і займати черги. Але ми не рекомендуємо відкладати підписання декларації", - сказав він.

П.Ковтонюк також зазначив, що медичні установи первинної ланки досить активно проходять процес автономізації.

"Процес автономізації потрібно пройти для того, щоб влітку почати отримувати кошти від Національної служби здоров'я України (НСЗУ), тому що лише автономізовані медичні установи, які мають статус комунального або державного некомерційного підприємства, мають можливість укладати договір на надання послуг з НСЗУ", - наголосив він.

Як повідомлялося, в жовтні 2017 року парламент підтримав у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який впроваджує принцип фінансування "гроші за пацієнтом".

Рішення про створення НСЗУ, яка буде реалізувати політику в сфері державних фінансових гарантій медобслуговування населення і виконувати функції національного замовника медичних послуг і лікарських засобів за програмою медичних гарантій в рамках реалізації медичної реформи, уряд ухвалив 27 грудня 2017 року.

Медреформа передбачає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прокуратура Києва розглядає 6 проваджень проти екс-керівництва НМУ ім. О.О. Богомольця

Комітет ВР з протидії корупції планував ухвалити рішення про порушення МОЗ законодавства - Супрун

АМКУ дозволив концентрацію медмережі "Добробут" і клініки "Борис"

Апеляційний суд повернув МОЗ можливість провести конкурс на посаду ректора НМУ

Програму "Безоплатна діагностика" може бути відстрочено - голова НСЗУ

Оподаткування проведення клінічних досліджень нечітко врегульовано законом - ЄБА

МОЗ України дозволив вакцинувати дорослих від кору коштами бюджету

Інститут ім.Амосова планує завершити будівництво нового корпусу в жовтні 2019 року

МОЗ пропонує збільшити вартість держінвестпроекту реконструкції і розширення Національного інституту раку на 1,084 млрд грн

На Харківщині понад 3 тис. осіб захворіли на кір від початку року, майже третина з них - діти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА