16:06 28.03.2018

Близько тисячі медичних установ вже під'єднані до eHealth

2 хв читати
Близько тисячі медичних установ вже під'єднані до eHealth

 Близько тисячі медичних установ зареєстровано у системі електронної охорони здоров'я (eHealth) станом на середину дня середи, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Уже досить багато установ охорони здоров'я зареєстровані в системі. На середину дня середи це 928 медустанов", - сказав він на брифінгу в Києві в середу.

За даними Міністерства охорони здоров'я, наразі в Україні тисяча двісті тридцять два медичних заклади первинної ланки без урахування амбулаторій.

П.Ковтонюк також повідомив, що всі медичні установи первинної ланки в Києві готові до підписання декларацій з пацієнтами.

"Вчора ми проводили нараду з київськими медичними закладами, всі вони заявляють про готовність з першого тижня квітня до підписання декларацій", - сказав він.

При цьому заступник міністра охорони здоров'я зазначив, що для МОЗ "важливо не поспішати".

"Головне не швидкість, а якість вибору лікаря. Ми говоримо установам, що вони мють бути якісно готові до прийому декларацій. Процес вибору лікаря починається з 2 квітня і не закінчується, тому не потрібно бігти і займати черги. Але ми не рекомендуємо відкладати підписання декларації", - сказав він.

П.Ковтонюк також зазначив, що медичні установи первинної ланки досить активно проходять процес автономізації.

"Процес автономізації потрібно пройти для того, щоб влітку почати отримувати кошти від Національної служби здоров'я України (НСЗУ), тому що лише автономізовані медичні установи, які мають статус комунального або державного некомерційного підприємства, мають можливість укладати договір на надання послуг з НСЗУ", - наголосив він.

Як повідомлялося, в жовтні 2017 року парламент підтримав у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який впроваджує принцип фінансування "гроші за пацієнтом".

Рішення про створення НСЗУ, яка буде реалізувати політику в сфері державних фінансових гарантій медобслуговування населення і виконувати функції національного замовника медичних послуг і лікарських засобів за програмою медичних гарантій в рамках реалізації медичної реформи, уряд ухвалив 27 грудня 2017 року.

Медреформа передбачає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ПРООН до кінця року поставить до України препарати, закуплені за кошти 2020 року - МОЗ

Степанов: На будівництво амбулаторій у Волинській і Рівненській областях за програмою Світового банку за 5 років використали лише 58% коштів

Степанов звинуватив нардепа у бажанні зірвати співбесіди з кандидатами на голову НСЗУ

МОЗ запитало близько 2,4 млрд грн із Фонду боротьби з COVID-19 на закупівлю ЗІЗ - Степанов

НСЗУ не отримувала від МОЗ жодних орієнтирів і завдань щодо перерахунку тарифів на медпослуги в рамках ПМГ

Після закінчення карантину виникне необхідність у новому конкурсі на посаду глави НСЗУ

В апараті МОЗ України зафіксовано перший випадок коронавірусу - Степанов

В Україні оновлюватимуть приймальні відділення в опорних лікарнях, новий корпус "Охматдиту" відкриють наприкінці липня – нарада у Зеленського

Кліндослідження "Амізону" у протидії COVID-19 відбудуться в семи медзакладах - "Фармак"

МОЗ України у 2020 році направило на лікування за кордон 316 пацієнтів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА