Інтерфакс-Україна
12:54 04.04.2018

Пілот із впровадження електронного рецепту стартує в деяких містах України в травні

2 хв читати
Пілот із впровадження електронного рецепту стартує в деяких містах України в травні

У травні у низці міст України стартує пілотний проект із впровадження та застосування електронного рецепту в медичних закладах, повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на засіданні Кабміну в середу.

Йдеться, зокрема, про Вінницю, Дніпро, Івано-Франківськ і Бахмут (Донецька обл.).

"Ми розраховуємо, що до кінця року в усій країні вже працюватиме електронний рецепт", - сказала в. о. міністра охорони здоров'я.

Підбиваючи підсумки дії програми "Доступні ліки", яка стартувала в Україні у квітні 2017 року, У.Супрун зазначила, що кількість викликів швидкої допомоги, пов'язаних із підозрою на інсульт або інфаркт, скоротилася на 4%, бронхіальної астми - на 6%. Крім того, збільшилася кількість пацієнтів із нормальним рівнем цукру в крові за цукрового діабету ІІ типу.

Нині в програмі беруть участь 7,138 аптечних закладів - кожна третя аптека в Україні. Від початку програми було виписано рецептів на препарати із серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу, а також бронхіальної астми на загальну суму в 708 млн грн.

"Так само, як ми це зробили з програмою "Доступні ліки", ми очікуємо, що ми здолаємо ті складнощі, які на сьогодні є на початку кампанії "Лікар для кожної сім'ї". "Доступні ліки" спрацювали, так само спрацюють зміни на первинному рівні меддопомоги", - сказала вона.

Програма відшкодування вартості ліків при серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та цукровому діабеті ІІ типу стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. З держбюджету України на 2018 рік виділено 1 млрд грн на фінансування програми реімбурсації.

Нині реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, містить 239 препаратів 48 виробників, 18 із них - вітчизняні.

Як повідомлялося, 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка є першим етапом медичної реформи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЮНІСЕФ поставила в Україну 136 тис. доз вакцини АКДП у межах співпраці України з Gavi

Аптечна мережа "9-1-1" призупинила роботу мобільних аптек у Харківській та Херсонській областях

Нова мобільна реабілітаційна команда УЧХ запрацювала у Кременчуці

В Україні відсутні суб’єкти господарювання, які отримали дозвіл на паралельний імпорт ліків - МЗУ

До законопроекту про податкові зміни для реалізації концепції Defence City надійшли правки, які можуть спричинити дефіцит ліків – ЄБА

Новий штам COVID-19 Stratus виявлено у семи областях України

УЧХ очолює рейтинг доброчинних організацій України

Кількість госпіталізацій через Covid-19 в Києві зросла в рази за місяць - департамент охорони здоров'я

Лабораторна діагностика від початку року здорожчала на 7-9% - "Сінево"

Україна отримала 300 тис. доз вакцини БЦЖ для захисту дітей від туберкульозу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА