16:18 13.04.2018

Приватні клініки реєструються в системі eHealth, але очікувано не квапляться укладати декларації з пацієнтами - Ковтонюк

2 хв читати
Приватні клініки реєструються в системі eHealth, але очікувано не квапляться укладати декларації з пацієнтами - Ковтонюк

 Приватні клініки досить активно реєструються в системі електронної охорони здоров'я eHealth, але очікувано не квапляться укладати декларації з пацієнтами, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"У нас у системі eHealth зареєстровано багато приватних клінік, ми були раді це бачити. Але не всі вони почали укладати декларації, всі вони вичікують. Але те, що вони зареєструвалися, - це дуже хороший знак", - сказав він брифінгу в Києві в п'ятницю.

Заступник міністра зазначив, що приватні клініки "очікувано обережно ставляться до роботи з державою". "У них є два пункти, через які вони хвилюються: перший - це фінанси, чи заплатить їм держава ту суму, на яку вони чекають, а другий - це взагалі довіра до держави, чи заплатить держава взагалі. Ми все це пережили на програмі "Доступні ліки". За нею через два тижні після старту пішла перша проплата, після чого хвиля приватних аптек увійшла до програми, переконавшись, що можна довіряти", - сказав він.

За словами П.Ковтонюка, ставши учасниками реформованої системи фінансування охорони здоров'я, приватні клініки можуть залучити потік пацієнтів.

"Ми пропонуємо приватним клінікам обсяг (пацієнтів - ІФ). Приватні клініки мають департаменти маркетингу, які шукають пацієнтів, витрачаючи гроші на рекламу, щоб залучити невелику кількість пацієнтів, які можуть платити з кишені великі гроші. Але ми можемо забезпечити велику кількість пацієнтів", - сказав він.

Заступник міністра зазначив, що реформа передбачає, що всі і приватні і державні медичні заклади працюватимуть у рівних умовах щодо оплати та умов участі.

"Правила оплати у нас прості: у нас визначається тариф за ведення людини. Ведення пацієнта включає все, що треба, якщо треба 10 дзвінків, то 10 дзвінків, якщо 20, то 20, кількість візитів також не нормується. Так на первинній ланці працює весь світ, бо щойно ми почнемо на первинці враховувати кожен візит і вішати на нього цінник, то лікарям одразу стане вигідно, щоб люди постійно до них ходили і постійно хворіли, тому що таким чином вони більше заробляють. Нам цього не треба, нам на первинці треба, щоб лікар діяв проактивно, займався профілактикою. І це є світовою практикою, яку ми впроваджуємо в Україні", - наголосив він.

Як повідомлялося, в Україні 2 квітня стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка є першим етапом медичної реформи.

У травні у низці міст України стартує пілотний проект із впровадження та застосування електронного рецепту в медичних закладах.

Медреформа передбачає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА