17:11 24.04.2018

НСЗУ зможе здійснювати передоплату медзакладам за послуги

2 хв читати
НСЗУ зможе здійснювати передоплату медзакладам за послуги

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) зможе здійснювати передоплату медичним закладам за надання послуг первинної медичної допомоги.

Відповідну постанову Кабінету Міністрів України №283 від 28 березня 2018 року "Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання первинної медичної допомоги населенню" оприлюднено на урядовому порталі.

"Розпорядник бюджетних коштів на підставі договорів про медичне обслуговування населення зможе здійснювати попередню плату за послуги первинної медичної допомоги відповідно до законодавства", - йдеться в документі.

Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство охорони здоров'я, розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, а також відповідальним за виконання бюджетної програми - НСЗУ.

Раніше МОЗ винесло на громадське обговорення проект урядової постанови про затвердження порядку реалізації держгарантій медобслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної меддопомоги на 2018 рік, яким пропонується встановити капітаційну ставку за обслуговування одного пацієнта у розмірі 370 грн, а також коригувальні коефіцієнти для п'яти вікових груп.

Член парламентського комітету з питань охорони здоров'я, а також голова підкомітету з питань контролю реалізації медреформи Ірина Сисоєнко, коментуючи хід реалізації змін, відзначала необхідність ухвалення низки норм, зокрема й тих, що визначають умови та випадки попередньої оплати надання медпослуг та ліків.

Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

Новий механізм фінансування передбачає запровадження принципу "гроші йдуть за пацієнтом", згідно з яким пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця прописки. Лікар, у свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, що підписали з ним декларації. За оцінками МОЗ, створення конкуренції між медичними закладами, а також лікарями дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

У рамках реформи було створено НСЗУ, яка виконуватиме роль замовника медичних послуг, оплачуючи обслуговування пацієнтів із державного бюджету. При цьому комунальні медичні заклади мають пройти обов'язковий для приєднання до медреформи процес автономізації, зокрема реорганізуватися в комунальне некомерційне підприємство (КНП). Тільки статус КНП дасть змогу медзакладу співпрацювати з НСЗУ.

За три тижні від початку старту кампанії з вибору лікаря "Лікар для кожної сім'ї" понад 1 млн пацієнтів підписали декларації.

До нової системи фінансування приєднуються також і приватні медичні заклади, які надають послуги первинної меддопомоги.

Нарахування оплати за новими принципами розпочнеться з 1 липня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА