Інтерфакс-Україна
13:36 05.05.2018

Лікарям "первинки" рекомендовано підписувати декларації з іншими фахівцями як звичайним пацієнтам

2 хв читати
Лікарям "первинки" рекомендовано підписувати декларації з іншими фахівцями як звичайним пацієнтам

Міністерство охорони здоров'я України рекомендувало лікарям первинної медичної допомоги підписувати декларації як пацієнтам з іншими фахівцями "первинки" для отримання якісних медпослуг у повному обсязі.

"Лікар не зможе повноцінно обстежити сам себе, наприклад оглянути вухо (видалити чужорідне тіло) або очне дно, надати повноцінно невідкладну допомогу або вести власну вагітність, перебуваючи в декретній відпустці", - наголосили у відомстві.

Крім того, коментуючи особливості підписання декларацій, у відомстві зазначили, що підписати декларацію за дитину, яка проживає в державній установі, може адміністрація.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

Новий механізм фінансування передбачає запровадження принципу "гроші йдуть за пацієнтом", згідно з яким пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця прописки. Лікар, у свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, що підписали з ним декларації. За оцінками МОЗ, створення конкуренції між медичними закладами, а також лікарями дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

Згідно з наказом МОЗ №504 від 19 березня 2018 року "Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги", до переліку медпослуг входять діагностика та лікування найбільш поширених захворювань, травм, отруєнь, патологічних станів, діагностичне спостереження пацієнтів із хронічними захворюваннями, зокрема діагностичні та лікувальні втручання, спостереження за неускладненою вагітністю. В деяких випадках лікар первинної меддопомоги може надавати невідкладну допомогу при фізичному або психічному розладі здоров'я пацієнта.

Крім того, до переліку послуг первинної медичної допомоги входить надання паліативної допомоги, що передбачає оцінку стану хворого, оцінку ступеню болю, призначення та оформлення рецептів на наркотичні засоби і психотропні речовини для усунення больового синдрому, призначення лікування для подолання супутніх симптомів. Також до переліку послуг з паліативної допомоги, які надає лікар первинної медичної допомоги, входить консультація і навчання осіб, які доглядають за пацієнтом.

Серед лабораторних та інструментальних діагностичних аналізів, прописаних у переліку послуг, - електрокардіограма, вимірювання артеріального тиску, тест на вагітність, ВІЛ, гепатити, тропонін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

Шмигаль: Цього року бюджет на медицину збільшено на понад 13,5 млрд грн

НСЗУ перевірить використання КТ у державних та комунальних клініках

Хірурги з Канади та США в ході 5-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 26 пораненим українцям

У Дніпрі від правця померла 14-річна дитина – голова облради

УЧХ взяв участь у регіональних командно-штабних навчаннях

Україна отримала $50 млн від Світового банку за новим проєктом THRIVE розвитку та забезпечення медпослуг

Фармгрупа "Кусум" оцінює збиток внаслідок руйнування російським дроном аптечного складу в Києві в 1 млрд грн

Більшість українців довіряють вітчизняним виробникам ліків так само, як і іноземним - дослідження Gradus Research

Єдиний в Чорнобилі медцентр радикально зменшить перелік послуг внаслідок його перепідпорядкування - Атомпрофспілка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА