Інтерфакс-Україна
13:36 05.05.2018

Лікарям "первинки" рекомендовано підписувати декларації з іншими фахівцями як звичайним пацієнтам

2 хв читати
Лікарям "первинки" рекомендовано підписувати декларації з іншими фахівцями як звичайним пацієнтам

Міністерство охорони здоров'я України рекомендувало лікарям первинної медичної допомоги підписувати декларації як пацієнтам з іншими фахівцями "первинки" для отримання якісних медпослуг у повному обсязі.

"Лікар не зможе повноцінно обстежити сам себе, наприклад оглянути вухо (видалити чужорідне тіло) або очне дно, надати повноцінно невідкладну допомогу або вести власну вагітність, перебуваючи в декретній відпустці", - наголосили у відомстві.

Крім того, коментуючи особливості підписання декларацій, у відомстві зазначили, що підписати декларацію за дитину, яка проживає в державній установі, може адміністрація.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

Новий механізм фінансування передбачає запровадження принципу "гроші йдуть за пацієнтом", згідно з яким пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця прописки. Лікар, у свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, що підписали з ним декларації. За оцінками МОЗ, створення конкуренції між медичними закладами, а також лікарями дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

Згідно з наказом МОЗ №504 від 19 березня 2018 року "Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги", до переліку медпослуг входять діагностика та лікування найбільш поширених захворювань, травм, отруєнь, патологічних станів, діагностичне спостереження пацієнтів із хронічними захворюваннями, зокрема діагностичні та лікувальні втручання, спостереження за неускладненою вагітністю. В деяких випадках лікар первинної меддопомоги може надавати невідкладну допомогу при фізичному або психічному розладі здоров'я пацієнта.

Крім того, до переліку послуг первинної медичної допомоги входить надання паліативної допомоги, що передбачає оцінку стану хворого, оцінку ступеню болю, призначення та оформлення рецептів на наркотичні засоби і психотропні речовини для усунення больового синдрому, призначення лікування для подолання супутніх симптомів. Також до переліку послуг з паліативної допомоги, які надає лікар первинної медичної допомоги, входить консультація і навчання осіб, які доглядають за пацієнтом.

Серед лабораторних та інструментальних діагностичних аналізів, прописаних у переліку послуг, - електрокардіограма, вимірювання артеріального тиску, тест на вагітність, ВІЛ, гепатити, тропонін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА