Інтерфакс-Україна
17:41 18.05.2018

Менше ніж 5% жителів Київської області підписали декларації з сімейними лікарями

2 хв читати
Менше ніж 5% жителів Київської області підписали декларації з сімейними лікарями

Тільки 4,33% жителів Київської області (3 тис. пацієнтів) станом на 15 травня підписали декларації з лікарями первинної ланки, повідомила заступник голови парламентського комітету з охорони здоров'я Ірина Сисоєнко.

Як повідомляє прес-служба депутата, всі медзаклади області мають доступ до інтернету, але не всі забезпечені необхідною кількістю комп'ютерної техніки. При цьому в деяких з них середній термін експлуатації комп'ютерної техніки перевищує 10 років.

Крім того, за даними І.Сисоєнко, наразі у чотирьох медичних закладах відсутні медичні інформаційні системи (МІС), у двох триває процес отримання електронних цифрових підписів.

"Така ситуація неприпустима. Своєчасний вибір лікаря і підписання декларації дасть змогу пацієнтам заощадити кошти, які сьогодні вони платять з власної кишені, а лікарям – гарантувати дохід, якого вони зараз не мають", – цитує депутата прес-служба партії.

І.Сисоєнко закликала департамент охорони здоров'я Київської облдержадміністрації і комісії з питань охорони здоров'я Київської облради з'ясувати причини ситуації з підписанням декларацій і вжити необхідних заходів для своєчасного впровадження медичної реформи на первинній ланці.

Крім того, депутат закликала мерів усіх міст області створити умови для реалізації медичної реформи в своїх містах.

Депутат нагадала: відповідно до закону "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", з 1 липня 2018 надання послуг первинної медичної допомоги комунальними закладами охорони здоров'я буде фінансуватися Національною службою здоров'я України.

Нова модель фінансування, зокрема первинної медичної допомоги, передбачає фінансування медичних послуг конкретному пацієнту. Підписана декларація про вибір лікаря первинної ланки буде підставою для оплати послуг з медобслуговування за кожного пацієнта.

Згідно з чинним законодавством, саме органи місцевого самоврядування повинні забезпечувати матеріально-технічну базу закладу охорони здоров'я та її кадровий потенціал.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

Ляшко залишається міністром охорони здоров’я в оновленому уряді, профільний комітет Ради сподівається на продовження плідної співпраці

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ  за півтора року провели майже 9 тисяч сесій з відновлення здоров'я людей

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які пріоритетно приймають поранених захисників

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА