16:19 31.05.2018

Діти Середземномор'я виявилися найбільшими товстунчиками в Європі через втрату традицій

2 хв читати
Діти Середземномор'я виявилися найбільшими товстунчиками в Європі через втрату традицій

Європейські країни Середземномор'я втрачають традиції здорового харчування, що призводить до більш швидкого поширення ожиріння і супутніх захворювань, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

За оцінками ВООЗ, діти в країнах Середземномор'я виявилися набагато товстішими від однолітків з інших європейських держав: на Кіпрі 43% хлопчиків і дівчаток у віці дев'яти років страждають від зайвої ваги або ожиріння, в Греції, Італії та Іспанії цей показник також вище 40%.

Традиційна середземноморська дієта багата на овочі, фрукт і рибу, але зараз у Швеції підростаюче покоління вживає в їжу рибу, оливкову олію і томати набагато частіше, ніж жителі Італії або Іспанії.

Нездорова їжа, цукерки і газована вода витіснили традиційні здорові страви, зазначає керівник програми з питань харчування, фізичної активності та ожиріння ВООЗ Жуан Бреда. "Середземноморська дієта на межі зникнення, і нам необхідно її відновити", - говорить він.

ВООЗ включає до європейської програми і країни колишнього СРСР, зокрема й Таджикистан, Туркменію і Казахстан. У них спостерігаються найнижчі показники дитячого ожиріння серед 40 досліджуваних країн. Трохи вищі цифри у Франції, Норвегії, Латвії та Данії - від 5% до 9%.

Великобританія не надає офіційних даних для ініціативи ВООЗ, але приблизно кожна третя дитина до завершення початкової школи (зазвичай в 11 років) стикається з проблемою зайвої ваги.

В останні роки країни Середземномор'я зайнялися вирішенням проблеми здорового харчування, і перші результати вже помітні. Наприклад, як мінімум 75% дітей в Італії знову їдять фрукти щодня. "Це прогрес. Вони визнали, що проблема є, і намагаються її вирішити", - сказав Ж.Бреда.

Європейська ініціатива ВООЗ з епіднагляду за дитячим ожирінням з'явилася в 2008 році, на сьогодні до неї входять 40 країн, що надають інформацію про вагу і зріст дітей.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прокуратура Києва розглядає 6 проваджень проти екс-керівництва НМУ ім. О.О. Богомольця

Комітет ВР з протидії корупції планував ухвалити рішення про порушення МОЗ законодавства - Супрун

АМКУ дозволив концентрацію медмережі "Добробут" і клініки "Борис"

Апеляційний суд повернув МОЗ можливість провести конкурс на посаду ректора НМУ

Програму "Безоплатна діагностика" може бути відстрочено - голова НСЗУ

Оподаткування проведення клінічних досліджень нечітко врегульовано законом - ЄБА

МОЗ України дозволив вакцинувати дорослих від кору коштами бюджету

Інститут ім.Амосова планує завершити будівництво нового корпусу в жовтні 2019 року

МОЗ пропонує збільшити вартість держінвестпроекту реконструкції і розширення Національного інституту раку на 1,084 млрд грн

На Харківщині понад 3 тис. осіб захворіли на кір від початку року, майже третина з них - діти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА