16:13 04.06.2018

Заступник глави МОЗ Лінчевський заявляє про перекручування його висловлювань з приводу ефективності лікування пацієнтів за кордоном

2 хв читати
Заступник глави МОЗ Лінчевський заявляє про перекручування його висловлювань з приводу ефективності лікування пацієнтів за кордоном

Заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський заявляє про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень щодо ефективності програми лікування українських громадян за кордоном, зроблених під час розгляду звіту Рахункової палати про ефективність її реалізації.

"У соціальних мережах, у засобах масової інформації поширюються фрагменти засідання Рахункової палати, які не відображають ні перебіг самого засідання, ні тим більше позицію міністерства. Мені шкода, що слова, вирвані з контексту, образили або обурили пацієнтів, їхні сім'ї та небайдужих громадян", - сказав він під час брифінгу в понеділок.

Заступник міністра також заявив, що "маніпуляції, відверті пересмикування і виривання з контексту шкодять і самим пацієнтам, і суспільству загалом".

Він наголосив, що один із закидів МОЗ з боку Рахункової палати полягав у неефективному використанні коштів, а також у тому, що 25% пацієнтів, яких відправляють на лікування за кордон, згодом помирають.

"Наша позиція є такою, і вона висловлювалася там (на засіданні Рахункової палати - ІФ): незалежно від біології захворювання, незалежно від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це неможливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну щонайменшу надію", - уточнив заступник міністра.

О.Лінчевський також зазначив, що за останні два роки кількість пацієнтів, відправлених на лікування за кордон, перевищує їх кількість за інші роки існування програми.

"Незважаючи на складність проблеми і окремі недоліки, міністерство продовжує працювати над програмою лікування пацієнтів за кордоном. За час нашої каденції - два попередні роки - лікування за кордоном отримали близько 200 пацієнтів, що більше, ніж сумарно за всі інші роки існування програми", - сказав він.

Як повідомлялося, 4 червня низка парламентських фракцій заявила про неприпустимість заяв О.Лінчевського щодо лікування онкохворих за кордоном і вимагала його відставки. Йшлося, зокрема, про деякі фрази зі стенограми виступу О.Лінчевського, яку раніше на своїй сторінці в соцмережі Facebook оприлюднив журналіст Василь Апасов.

"Що стосується неефективності та неекономності використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів саме помирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективністю цієї програми є нуль відсотків. Ті онкологічні захворювання, які потребують трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно", - сказав О.Лінчевський, зазначивши, що є "шанс людині пожити ще трохи, пожити довше".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА