Інтерфакс-Україна
12:09 06.06.2018

Гройсман заявив, що ухвалить рішення стосовно Лінчевського після розгляду подання на нього Комісією вищого корпусу держслужби

2 хв читати
Гройсман заявив, що ухвалить рішення стосовно Лінчевського після розгляду подання на нього Комісією вищого корпусу держслужби

 Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Комісія з питань вищого корпусу державної служби 7 червня розгляне дисциплінарне провадження щодо заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського у зв'язку з його висловлюваннями про лікування окнохворих українських громадян за кордоном.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", після того, як на засідання уряду в середу прийшла фракція Радикальної партії Олега Ляшка з вимогою звільнення заступника міністра О.Лінчевського, В.Гройсман повідомив, що направив до Комісії держслужби дисциплінарне подання на заступника міністра. Прем'єр зазначив, що будь-які заяви чиновника мають бути коректними щодо громадян.

"Завтра буде проведена ця комісія і після неї я прийму рішення", - заявив В.Гройсман на засіданні уряду.

За його словами, після того, як відбудеться засідання Комісії, де буде публічно заслухано аудіозапис висловлювань О.Лінчевського, Кабмін прийме рішення щодо його звільнення.

Після цієї заяви В.Гройсмана, фракція Радикальної партії полишила залу, і засідання уряду продовжилося в звичайному режимі.

Як повідомлялося, 4 травня у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про звернення до Кабінету Міністрів із пропозицією звільнити з посади заступника міністра охорони здоров'я О.Лінчевського. Ініціатором документа (№8425) виступив нардеп Сергій Каплін (фракція "Блок Петра Порошенка").

Раніше того ж дня низка парламентських фракцій заявили про неприпустимість заяв О.Лінчевського щодо лікування онкохворих за кордоном і почала вимагати його відставки. Йшлося, зокрема, про деякі фрази зі стенограми його відповідей на запитання щодо ефективності програми лікування українських громадян за кордоном під час представлення звіту Рахункової палати про результати аудиту цієї програми за 2016-2017 рр.

Сам О.Лінчевський заявив про перекручування у ЗМІ і соцмережах його зауважень з приводу ефективності програми лікування українських громадян за кордоном і наголосив, що його слова були вирвані з контексту. За його словами, одним із закидів МОЗ з боку Рахункової палати було неефективне використання коштів: 25% пацієнтів, що їдуть на лікування за кордон, згодом вмирають. "Наша позиція ... незалежно від біології захворювання, від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це неможливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну найменшу надію", - уточнив заступник міністра.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

Медики нацпрограми "Неопалимі" розпочали видалення зі шкіри українця рубців у вигляді напису, зробленого йому в полоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА