13:58 20.06.2018

Порошенко підписав закон про трансплантацію органів

3 хв читати
Порошенко підписав закон про трансплантацію органів

 Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою закон про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини (№2386а-1).

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, закон повернуто з підписом від президента 19 червня.

Як повідомлялося, 17 травня 2018 року Верховна Рада України проголосувала законопроект №2386а-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини", який передбачає презумпцію незгоди - вилучення органу для трансплантації після смерті можливо тільки в разі письмового прижиттєвого згоди донора.

Як зазначила голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, будь-яка людина, який раніше надала свою згоду на збір органів, у будь-який час може відмовитися від цього у разі зміни свого рішення.

Кожна повнолітня дієздатна людина може також визначити свою уповноважену особу, яка прийме відповідне рішення про вилучення анатомічних матеріалів після її смерті.

При цьому, у разі, якщо людина при житті ніяк не позначила своє волевиявлення щодо згоди або незгоди на трансплантацію і не визначила уповноважену особу, то дозвіл на вилучення органу після його смерті запитують у подружжя або близьких родичів померлого. У разі відсутності таких, транспланто-координатор запитує дозвіл у особи, яка зобов'язалася поховати померлого.

До 1 жовтня 2018 року має бути створена Єдина державна інформаційна система трансплантації для збору, реєстрації, накопичення відповідної інформації, а також здійснення об'єктивного і неупередженого розподілу анатомічних матеріалів людини, визначення пари донор-реципієнт.

Передбачається також створення центрального органу виконавчої влади, що реалізовуватиме політику в сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов'язаної з трансплантацією.

Згідно з текстом законопроекту, підготовленого до голосування, трансплантація застосовується виключно у випадках неможливості збереження життя або відновлення здоров'я іншими методами лікування, що встановлює консиліум лікарів.

Вилучення анатомічних матеріалів у померлих забороняється у разі, якщо вони були дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, особами, визнаними недієздатними. Крім того, трупними донорами не можуть виступати люди, особистість яких не була встановлена, ті, хто загинув в результаті Операції об'єднаних сил (ООС) і під час інших бойових дій, пов'язаних із захистом національної безпеки країни.

До переліку осіб, які не можуть бути живими донорами належать: ув'язнені, іноземці та особи без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, особи з важкими психічними розладами, пацієнти, які мають важкі захворювання (які можуть передатися реципієнту або зашкодити його здоров'ю), вагітні, а також ті, хто раніше вже надав орган або його частину на трансплантацію.

Закон вступає в силу з 1 січня 2019 року, за винятком четвертого пункту розділу сьомого, в якому прописані заходи, які має здійснити Кабінет Міністрів до набуття законом чинності. У 2019 році чинний на сьогодні закон "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини" втратить свою силу.

Як повідомлялося, законопроект №2386а-1 Рада прийняла за основу 21 квітня 2016 року.

У вересні 2017 року Міністерство охорони здоров'я підтримало цей законопроект, розроблений парламентським комітетом з питань охорони здоров'я, а також заявило про плани в 2018 році розпочати пілотний проект із трансплантації нирки від нерідного трупного донора, на що в проекті державного бюджету передбачено 112 млн грн.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, в 2017 році за рахунок коштів державного бюджету за кордоном 40 українцям було здійснено пересадку серця, 23 громадянам - пересадка комплексу серце-легені, і 44 - трансплантацію нирок.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Декларацію про медобслуговування вже підписали понад 8 млн українців - Порошенко

Понад 90% поранених українських військових повертаються на службу завдяки стандартам НАТО у військовій медицині - Порошенко

До кінця року в селах України почнуть працювати близько 500 амбулаторій нового типу - Порошенко

Порошенко виступив за відновлення санітарної авіації в Україні

Закон про трансплантацію б'є по тіньових процесах у цій сфері - Гройсман

Рада ухвалила закон про трансплантацію

Зарубіжні країни допомагають Україні в реалізації телемедицини - Порошенко

Законопроект про трансплантацію ВР може розглянути у 2-му читанні наступного тижня

ВР пропонують закріпити за Міністерством охорони здоров'я перевірку текстів реклами ліків

Порошенко нагородив загиблу на Донбасі військову медсестру Сабіну Галицьку орденом "За мужність"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА