Інтерфакс-Україна
12:27 13.07.2018

Половина українських експертів вважають успіхом медреформу, третина назвали децентралізацію і початок антикорупційної реформи

2 хв читати
Половина українських експертів вважають успіхом медреформу, третина назвали децентралізацію і початок антикорупційної реформи

Половина українських експертів вважають успіхом проведення медичної реформи в країні, близько третини - реформи децентралізації та початок антикорупційної реформи, про що свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова серед експертів групи "реанімаційний пакет реформ".

Згідно з даними опитування, оприлюдненими в п'ятницю, менш успішними реформами експерти вважають освітню реформу (19 позитивних відповідей), реформу державної служби (9) і пенсійну (7), а найменше голосів експертів набрали судова реформа (5), суспільне мовлення (4), будівництво доріг (3), а також реформа банківського сектора, отримання безвізового режиму з Євросоюзом і збільшення кількості відкритих даних (по 2 відповіді).

На запитання про провальні реформи або неправильно реалізовані 28 експертів відповіли, що такої вважають судову реформу, 25 - антикорупційну, 18 - податкову реформу, 16 - аграрну реформу, 15 - виборчу реформу і 10 - медичну реформу.

Двигуном реформ опитані експерти вважають уряд (56%), президента (23%), політсили у складі коаліції (19%), владу на місцях (13%), країни Заходу (62%), громадські організації та волонтерів (94%), політсили, які вийшли з коаліції (4%), вчених (3%) і населення (7%).

Водночас гальмом реформ 22% експертів вважають уряд, 46% - президента, 51% - політсили з коаліції, 46% - опозицію, 27% - політсили, які вийшли з коаліції, 67% - олігархів, 13% - владу на місцях, 55% - бюрократію і чиновників, 38% - правоохоронні органи, 13% - Росію і 19% - населення.

Крім того, більше половини експертів вважають, що, оскільки Україна входить у передвиборний період, можливостей для проведення реформ буде менше.

Серед найбільших ризиків для можливості проведення реформ експерти вважають концентрацію зусиль на передвиборних кампаніях, популізм і агресію Росії.

Опитування 69 експертів "реанімаційного пакета реформ" тривало з 8 до 13 червня 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА