13:03 13.07.2018

Медзаклади, що увійшли до реформи "первинки", отримали перші нарахування у загальній сумі 244 млн грн

2 хв читати
Медзаклади, що увійшли до реформи "первинки", отримали перші нарахування у загальній сумі 244 млн грн

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) здійснила першу виплату медичним закладам первинної медичної допомоги, які з 1 липня першими увійшли до реформи охорони здоров'я, перерахувавши їм 244 млн грн.

Про це повідомив глава НСЗУ Олег Петренко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю.

"13 липня 152 медичних установи, які уклали договори з Національною службою здоров'я, отримали на свої рахунки перші кошти. 244 млн за перший місяць!", - написав він, наголосивши, що найбільший успіх спостерігається в Київській, Вінницькій, Полтавських областях.

Ще дев'ять медустанов зможуть отримувати кошти за новим принципом, після того, як усунуть низку недоліків.

О. Петренко також заявив, що НСЗУ "чітко і своєчасно виконала свої зобов'язання перед установами, які повірили в зміни, виконали велику роботу і уклали з договір "зі службою.

"Це - сигнал для тих, хто ще вагається", - зазначив він, нагадавши, що з початку 2019 року держава фінансуватиме лише ті медичні установи, які уклали договір зі службою.

Як повідомлялося, з 1 липня 2018 року низка установ первинної медичної допомоги, які виконали всі умови НСЗУ і підписали з нею договору, почали працювати за новим принципом фінансування - "гроші йдуть за пацієнтом". Згідно з ним, пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця прописки. Лікар, у свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларації. За оцінками Міністерства охорони здоров'я, створення конкуренції між медичними установами, а також лікарями, надась можливість поліпшити якість медичних послуг і значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До нього застосовуються вікові коефіцієнти: за дитину до 5 років - 4 (1480 грн), для дітей від 6 до 17 років - 2,2 (814 грн), для дорослих від 18 до 39 років - 1 (370 грн), для дорослих від 40 до 64 років - 1,2 (444 грн), для людей, старших за 65 років - 2 (740 грн).

Як відомо, другий етап підписання договорів між медичними закладами буде оголошено наприкінці липня.

Згідно з даними електронної системи охорони здоров'я, станом на 13 липня 2018 року декларації з лікарями підписали 12,431 млн пацієнтів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА