Інтерфакс-Україна
11:12 25.07.2018

Стартувала "друга хвиля" укладення договорів з медичними закладами первинної медичної допомоги

2 хв читати
Стартувала "друга хвиля" укладення договорів з медичними закладами первинної медичної допомоги

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) 25 липня оголосила "другу хвилю" підписання договорів із закладами первинної медичної допомоги для переходу на новий механізм фінансування у рамках медреформи, повідомила прес-служба відомства.

"Із 25 липня по 3 серпня медзаклади можуть подати заяви про укладення договорів із Нацслужбою здоров'я. Таким чином, вони зможуть отримувати плату за медичні послуги за принципом "гроші йдуть за пацієнтом", - йдеться в повідомленні.

Термін подання заяв закінчується о 18:00 3 серпня.

У службі також рекомендували закладам подавати заяви до 31 липня, щоб у разі наявності помилок у медзакладів залишився час до 3 серпня на їх виправлення. Договори між НСЗУ та медзакладами, які виконали всі умови, буде підписано до 15 серпня.

Для укладення договору з медичним закладом останній має відповідати низці вимог НСЗУ, зокрема, бути підключеним до електронної системи охорони здоров'я, оснащеним відповідно до вимог табеля оснащення, мати ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Як повідомлялося, з 1 липня 2018 року 152 заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови НСЗУ і підписали з нею договори, почали працювати за новим принципом фінансування - "гроші йдуть за пацієнтом". Згідно з ним, пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця реєстрації. Лікар, у свою чергу, отримує дохід, що залежить від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларації. За оцінками МОЗ, створення конкуренції між медичними закладами, а також лікарями дасть змогу поліпшити якість медичних послуг і значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти: за дитину до 5 років - 4 (1480 грн), для дітей від 6 до 17 років - 2,2 (814 грн), для дорослих від 18 до 39 років - 1 (370 грн), для дорослих від 40 до 64 років - 1,2 (444 грн), для людей старше 65 років - 2 (740 грн).

Медзаклади, які вже почали роботу за новим принципом, за перший місяць сумарно отримали 244 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА