Інтерфакс-Україна
19:07 27.08.2018

МОЗ України рекомендує місцевій владі привести програму "Доступні ліки" у відповідність до умов медреформи

2 хв читати
МОЗ України рекомендує місцевій владі привести програму "Доступні ліки" у відповідність до умов медреформи

Міністерство охорони здоров'я України рекомендує місцевим органам влади привести виконання програми реімбурсації (відшкодування вартості) "Доступні ліки" у відповідність до умов реформи системи охорони здоров'я.

Відповідний лист МОЗ розіслало керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних і Київської міськдержадміністрації.

МОЗ зазначає, що, відповідно до чинного законодавства, комунальні некомерційні підприємства, у які були реорганізовані комунальні та державні заклади охорони здоров'я, не є розпорядниками бюджетних коштів, оскільки не є бюджетними установами.

"Тому органи місцевої влади мають протягом місяця своїми рішеннями визначити розпорядниками бюджетних коштів обласні, районні, державні адміністрації та об'єднані територіальні громади", - йдеться в листі МОЗ.

Відомство зазначає, що відповідні дії необхідно виконати в тих регіонах, де кінцевими розпорядниками бюджетних коштів є автономізовані медзаклади, що надають первинну медичну допомогу.

Крім того, нові розпорядники бюджетних коштів мають переукласти угоди з аптеками, які беруть участь у програмі "Доступні ліки".

МОЗ зазначає, що приватні медзаклади, які уклали договір з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), мають право почати виписувати рецепти на ліки за програмою реімбурсації, для цього їм необхідно узгодити це з відповідним розпорядником коштів.

"Фізичні особи-підприємці найближчим часом також отримають цю можливість. МОЗ уже підготувало проект змін до постанови й найближчим часом направить його на розгляд Кабінету Міністрів України", - повідомляється в листі МОЗ.

Як повідомлялося, програма реімбурсації (відшкодування вартості) "Доступні ліки" за трьома нозологіями (серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та цукровий діабет 2-го типу) стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. З держбюджету на 2018 рік на програму виділено 1 млрд грн. Актуальний реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, містить 261 препарат 49 фармвиробників: 18 українських і 28 іноземних

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

Понад 350 людей пройшли тренінги з психічного здоров’я від УЧХ за два останніх місяці

Медгрупа ADONIS відкрила ендокринологічний центр у Києві

УЧХ цього року навчить першій допомозі 3000 надзвичайників

Держпродспоживслужба виписала аптекам понад 1,8 млн грн штрафів за завищення цін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА