18:27 29.08.2018

В Україні перереєстровано першу вакцину з оновленим штамом вірусу грипу

2 хв читати
В Україні перереєстровано першу вакцину з оновленим штамом вірусу грипу

Міністерство охорони здоров'я України перереєструвало першу вакцину з оновленим штамом вірусу грипу, актуальним для епідемічного сезону 2018-2019 рр., повідомив Державний експертний центр (ДЕЦ) при Міністерстві охорони здоров'я.

Експертизу внесених до штамового складу змін завершено й затверджено наказом міністерства для імунобіологічного препарату "Ваксигрип тетра/Vaxigrip tetre" французького виробництва "Санофі Пастер".

Крім того, завершено експертизу внесення змін до штамового складу препарату "ДжіСіФлю/GCFLU" виробництва "Грін Крос Корпорейшн" (Корея), у зв'язку з чим рада ДЕЦ рекомендувала її до затвердження Міністерством охорони здоров'я.

Ще один імунобіологічний препарат - "Інфлувак" виробництва "Абботт Біолоджікалз Б.В." (Нідерланди) перебуває на розгляді ДЕЦ.

У свою чергу в Міністерстві охорони здоров'я уточнили, що вакцини від грипу стануть доступні в аптеках протягом місяця. Епідсезон розпочнеться в жовтні 2018 року і триватиме до травня 2019-го. Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я циркулюватимуть три штами вірусу грипу (A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09; вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016 (H3N2); вірус, подібний B/Colorado/06/2017).

Як повідомлялося, у 2017 році перереєстрація чотирьох вакцин з оновленим штамовим складом завершилася до кінця вересня. Однак іще протягом місяця після цього спостерігалася затримка із введенням вакцин в обіг. Пацієнти та медики заявили про затягування Державною службою з лікарських засобів і контролю за наркотиками процесу видачі висновків про проходження контролю якості. У свою чергу в службі аргументували це наявністю низки порушень з боку виробників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДП МЗУ уклало перший у 2024 р. ДКД на закупівлю орфанних препаратів

Медвузи Києва, Львова та Харкова у вересні розпочнуть навчання на магістратурі з протезування та ортезування

Єврокомісія надала недостатній доступ до інформації про закупівлю вакцин від COVID-19 - суд ЄС

Інститут ім. Філатова отримав грант на розробку ранньої діагностики стрес-асоційованих психологічних змін

Низка запущених для поліпшення доступу до лікування механізмів не спрацювала, ПДВ при держзакупівлях ліків скорочує обсяг закупівель - думка

Кличко оглянув щойно оновлений Київський міський центр нефрології та діалізу, де зараз лікують дітей з "Охматдиту

На гострі кишкові інфекції за 5 міс.-2024 перехворіли на 19% більше за минулорічний показник - МОЗ

Унаслідок ракетної атаки на "Охматдит" постраждали 300 осіб - гендиректор клініки

Повністю "Охматдит" зможе відновити роботу через пів року - гендиректор клініки

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА