20:11 03.09.2018

Парламентський комітет з охорони здоров'я розгляне у вівторок ситуацію в "Охматдиті"

2 хв читати
Парламентський комітет з охорони здоров'я розгляне у вівторок ситуацію в "Охматдиті"

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я на засіданні у вівторок планує розглянути ситуацію, що склалася в Національній дитячій спеціалізованій лікарні (НДСЛ) "Охматдит".

Згідно з попереднім порядком денним засідання комітету, депутати мають намір розглянути стан виконання рішення, яке комітет ухвалив за результатом виїзного засідання, що проводилося в "Охматдиті" 20 червня 2018 року, а також звернення щодо ситуації в клініці, що надійшли до комітету в липні-серпні-2018, зокрема, від представників трудового колективу "Охматдиту", голови фонду "Допомога онкохворим дітям" Валентини Маркевич, голови вільної профспілки медпрацівників Олега Панасенка.

Крім того, депутати планують розглянути включення до порядку денного наступного засідання звернення глави вченої ради Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Катерини Амосової.

Як повідомлялося, керівництво НДСЛ 17 серпня звільнило завідувача (до реорганізації Центру дитячої онкогематології та ТКМ) відділе ТКМ Олега Рижака за підсумками проведення службової перевірки на предмет раціональності замовлення лікарських засобів і їх використання, в результаті якої було виявлено порушення.

У свою чергу завідувача Центру дитячої онкогематології і ТКМ Світлану Донську було звільнено 20 серпня після відмови від запропонованої їй у зв'язку з реорганізацією центру посади лікаря-гематолога педіатричного відділення консультативно-діагностичної поліклініки "Охматдиту". Слідом за нею заяви про звільнення написали ще деякі лікарі.

Наказ про реорганізацію Центру дитячої онкогематології і ТКМ, затверджений МОЗ з метою поліпшення доступу та якості надання медичних послуг, а також запобігання випадкам розкрадання медикаментів персоналом і надлишкового замовлення дорогих препаратів, набув чинності 20 серпня 2018 року.

У свою чергу деякі лікарі центру ТКМ, а також представники деяких благодійних фондів, виступили проти реструктуризації, заявивши, що, по суті, вона є знищенням структури.

Також у понеділок Міністерство охорони здоров'я повідомило, що частина медичного персоналу відділення трансплантації кісткового мозку (ТКМ) "Охматдиту", що раніше написали заяви про звільнення, вирішили залишитися працювати в медзакладі. Йдеться, зокрема, про шість (із десяти) медсестер, які забрали свої заяви. Водночас чотири лікаря-гематолога, лікар-трансфузіолог і кілька працівників лабораторії, як і раніше, мають намір залишити свої посади.

У лютому 2018 року МОЗ ухвалило рішення тимчасово відсторонити К.Амосову (дочка відомого українського кардіохірурга, академіка Миколи Амосова), призначену на посаду ректора НМУ в 2014 році, від виконання обов'язків. Рішення було ухвалено через зрив призначеного на 20 лютого в НМУ іспиту "Крок 1. Стоматологія" через конфлікт між університетом і Центром тестування при МОЗ. В. о. ректора було призначено професора НМУ, генерала СБУ у відставці Михайла Захараша, з серпня на посаду в.о. ректора призначено Юрія Кучина.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова НСЗУ: "Якщо людина потрапила в лікарню, будь-який випадок лікування, який обліковується НСЗУ, буде оплачений"

На кір в Україні захворіли понад 57 тис. осіб від початку року – ЦГЗ

Призначено заступників керівника Національної служби здоров'я

НСЗУ готова закуповувати медпослуги з реабілітації та паліативної допомоги

У Житомирській області до суду передали справу чотирьох лікарів, які не надали належного лікування постраждалому в ДТП підлітку

Глава НСЗУ сподівається на повернення до закону про медреформу положення про співоплату

МОЗ збільшило кількість безкоштовних ліків за програмою реімбурсації

Виробник препаратів крові Biopharma наприкінці вересня офіційно відкриє завод-фракціонатор у Київській області

Лікарі та клініки на місцях не готові до впровадження системи трансплантації

Кабмін може розглянути питання входження чотирьох національних медзакладів до медреформи на наступному засіданні - Супрун

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА