08:16 04.09.2018

До медреформи приєдналися медзаклади прифронтових територій

3 хв читати
До медреформи приєдналися медзаклади прифронтових територій

За підсумками двох етапів підписання договорів із Національною службою здоров'я України (НСЗУ) до реформи фінансування системи охорони здоров'я приєдналися медзаклади прифронтових територій Донецької та Луганської областей.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в НСЗУ, на першому етапі медреформи договори з НСЗУ підписали 10 медзакладів Донецької області (дев'ять комунальних та одне приватне), розташовані в Покровському, Торецькому, Ясинуватій, Костянтинівці, Дружківці, Соледарі та Селидовому.

Зокрема, Центр первинної медико-саніторної допомоги (ЦПМСД) в Торецькому, розташований за два кілометри від зони розмежування, станом на початок серпня уклав 36,899 тис. декларацій та отримав за договором із НСЗУ майже 2,425,84 млн грн - на 30% більше ніж цей медзаклад отримував за субвенцаєю.

Наразі Торецький ЦПМСД підписав із пацієнтами 38,38 тис. декларацій, що трохи менше половини всього населення.

"Завдяки новому фінансуванню в цьому медзакладі змогли підвищити зарплату лікарям на третину. У лікаря вищої категорії зарплата була 7200 грн., тепер - 10400 грн, планують її підвищувати далі", - повідомили в НСЗУ.

За підсумками другого етапу до медреформи приєдналися прифронтові медзаклади Донецької та Луганської області.

Так, в Луганській області договори з НСЗУ уклали п'ять медзакладів (чотири комунальних та одне приватне), в Донецькій - 22 заклади (21 комунальне та одне приватне).

Зокрема, в Мар'їнці ЦПМСД охоплює 12 амбулаторій, обслуговує 70 тис. осіб місцевого населення та більше ніж 12 тис. переселенців.

"ЦПМСД не припиняв працювати ні на день, навіть під час активних бойових дій. Були дні, коли приймали пацієнтів на лавочках в амбулаторії. За час війни третина лікарів поїхали. Сьогодні в центрі працює 34 лікарі, підписано 37,7 тис. декларацій (52% населення). 15 серпня центр підписав договір із НСЗУ та перейде на нову систему фінансування", - повідомили в НСЗУ, зазначивши, що з входженням в реформу в центрі очікують збільшення фінансування на 2,5 млн грн. За програмою медичних гарантій центр отримував щоквартально 5,5 млн грн.

ЦПМСД у Бахмуті, розташований за 15 км від зони розмежування, охоплює сім амбулаторій, обслуговує 84 тис. осіб. У центрі працює 38 лікарів, що становить трохи більше половини від необхідного. При цьому ЦПМСД надає медичну допомогу пораненим у періоди загострення ситуації.

"Центр увійшов в медреформу, підписано 35 тис. декларацій. Розраховують, що фінансування збільшиться майже в два рази порівняно з субвенцією. У ЦПМСД оптимізували штатний розклад, відмовившись від посад завідувачів амбулаторій, і розробили новий колективний договір, згідно з яким зарплата лікаря, який уклав 80% декларацій, становитиме 25 тис. грн", - повідомили в НСЗУ.

Перші гроші від НСЗУ за новою системою фінансування ці медзаклади отримають у жовтні.

Як повідомлялося 1 липня 2018 року 160 медзакладів, які виконали всі умови НСЗУ і підписали з нею договори, почали працювати за новим принципом фінансування - "гроші йдуть за пацієнтом". За перший місяць вони сумарно отримали 244 млн грн.

Новий механізм фінансування передбачає введення принципу "гроші йдуть за пацієнтом", згідно з яким пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця прописки. Лікар, у свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларації. За оцінками Міністерства охорони здоров'я, створення конкуренції між медичними закладами, а також лікарями, дасть змогу поліпшити якість медичних послуг і значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти: за дитину до 5 років - 4 (1480 грн), для дітей від 6 до 17 років - 2,2 (814 грн), для дорослих від 18 до 39 років - 1 (370 грн), для дорослих від 40 до 64 років - 1,2 (444 грн), для людей старше 65 років - 2 (740 грн).

На початку серпня МОЗ констатувало зростання зарплат лікарів, що працюють у медзакладах "первинки", які увійшли в реформу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Cушкевич виступає за створення служб перевезення людей з інвалідністю у великих містах України

За два місяці у Дніпрі зареєстровано 66 випадків захворювання на кір

В Україні на кір від початку року захворіли 30 тис. людей - ЦГЗ

Міфи про шкоду вакцинації в Україні поширювали в соцмережах з акаунтів, пов'язаних з РФ, - Клімкін

Уряд України спростив порядок акредитації медзакладів

Петиція за легалізацію медканабісу в Україні набрала необхідні для її розгляду Радою голоси

Батьки не щеплених дітей пікетували мерію Запоріжжя, вимагаючи допуску до шкіл і дитсадків

Кабмін призначив головою Держлікслужби в. о. голови цього відомства Ісаєнка, що переміг у конкурсі

МОЗ України впроваджує механізм референтного ціноутворення на препарати інсуліну і програму "Доступні ліки"

Розенко про легалізацію медичного канабісу: Я не виключаю, що необхідно провести широку дискусію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА