14:43 04.09.2018

МОЗ пропонує дозволити ФОП виписувати рецепти на "Доступні ліки"

1 хв читати
МОЗ пропонує дозволити ФОП виписувати рецепти на "Доступні ліки"

Міністерство охорони здоров'я України в рамках реформування системи охорони здоров'я пропонує дозволити лікарям - фізособам-підприємцям виписувати рецепти на ліки за програмою реімбурсації.

Відповідний проект про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №152 від 17 березня 2017 року оприлюднено на сайті відомства для громадського обговорення.

"Запропоновано надати ФОП можливість виписувати рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню", - зазначено в пояснювальній записці до проекту постанови.

На сьогодні аптеки не можуть відпускати препарати, вартість яких підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних коштів, на основі рецептів, виписаних лікарями-ФОП.

Крім того, згідно з проектом також запропоновано внести зміни до механізму формування цін на препарати за програмою "Доступні ліки".

Проект передбачає можливість повторно подати заявку тим фармвиробникам, які запропонували ціну на препарат, що не більше ніж на 10% перевищує встановлену Міністерством охорони здоров'я вартість до повного відшкодування (на сьогодні - 5%).

Як повідомлялося, у рамках переходу на новий механізм фінансування системи надання первинної медичної допомоги за підсумками двох етапів підписання договорів, угоди з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) про надання послуг за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" підписали 38 лікарів, які працюють як фізичні особи підприємців.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА