13:24 05.09.2018

МОЗ України запустить єдину систему для публікації закладами інформації про наявність препаратів

2 хв читати
МОЗ України запустить єдину систему для публікації закладами інформації про наявність препаратів

 Міністерство охорони здоров'я України має намір запустити єдину для всієї України інформаційну систему для публікації медичними закладами інформації про наявність у них лікарських засобів, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів.

Про це під час засідання уряду заявила заступник міністра охорони здоров'я України Ольга Стефанишина.

Вона уточнила, що за результатами аналізу, проведеного МОЗ щодо виконання медичними закладами наказів відомства (№459 від 26 квітня 2017 року та №509 від 2 червня 2016 р.) стосовно оприлюднення медзакладами і ОДА інформації про наявність препаратів, виявилось, що лише три області регулярно та в повному обсязі публікують дані про залишки закуповуваних ліків.

"Більшість областей публікує інформацію частково - вони можуть публікувати дані про препарати, закуплені за кошти державного бюджету, але не публікувати інформацію про ліки, придбані за місцеві кошти. Також вони можуть публікувати інформацію раз на місяць, а не раз на тиждень", - уточнила О.Стефанишина.

За її словами, створення єдиної бази дасть змогу МОЗ ефективно відстежувати використання медзакладами медикаментів.

"Система дасть можливість МОЗ оперативно отримувати інформацію про наявність ліків у кожній лікарні, управляти їхніми залишками, й у разі потреби перерозподіляти їх. Головне - вона дасть кожному пацієнту в країні розуміння того, на які ліки, закуплені за бюджетні кошти, він може розраховувати", - сказала О.Стефанишина, уточнивши, що нині формується технічне завдання для ресурсу, який пізніше буде інтегрований в електронну систему охорони здоров'я e-Health.

Заступник міністра також зазначила, що з огляду на те, що розроблення і запуск такої системи потребує часу, а пацієнти повинні мати доступ до інформації постійно, у відомстві мають намір найближчим часом посилити відповідальність за неподання медзакладами даних. Зокрема, йдеться про внесення змін до ліцензійних умов, що передбачають позбавлення ліцензії медзакладу за не опублікування інформації.

Крім того, планується зобов'язати ОДА розподіляти медикаменти між медичними закладами в триденний термін після постачання препаратів до області.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що найближчим часом Державній аудиторській службі буде дано доручення перевірити наявність у медзакладах лікарських засобів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Асоціація приватних клінік закликала активніше залучати до розгляду випадків медпомилок представників профтовариств

У лікарнях Одеської області залишається 15 осіб, які отруїлися в таборі Сергіївки, з них 14 дітей - ДСНС

В Одеській області 30 дітей залишаються в лікарні після харчового отруєння в санаторії

В Одеській області в таборі отруїлися діти, госпіталізовано 46 осіб

Голосовий помічник Alexa від Amazon даватиме медичні поради британцям

У ВР зареєстровано законопроект про мораторій на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров'я

Більш як половина пацієнтів з інвалідністю внаслідок психічних захворювань купують ліки за власний рахунок

Щорічні втрати "Фармак" від використання фармфірмою "Дарниця" ТМ "Корвалол" становлять десятки мільйонів гривень - "Фармак"

Заступник міністра охорони здоров'я Ілик подав заяву про відставку

МОЗ запропонувало скоротити вміст нікотину в сигаретах, урегулювати обіг електронних сигарет

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА