Інтерфакс-Україна
17:44 11.09.2018

Безоплатні медпослуги на вторинному і третинному рівні надаватимуть лише за направленням сімейного лікаря

2 хв читати
Безоплатні медпослуги на вторинному і третинному рівні надаватимуть лише за направленням сімейного лікаря

Безоплатні медичні послуги на вторинному і третинному рівні у рамках реформи фінансування системи охорони здоров'я надаватимуть лише за направленням сімейного лікаря, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Ми зараз формуємо платний перелік, оскільки пакет безоплатної меддопомоги буде сформований за принципом "усе, окрім". Тобто це будуть усі послуги за направленням сімейного лікаря, окрім тих, які увійдуть до переліку. І це "окрім" зараз ми якраз і формуємо", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П.Ковтонюк зазначив, що "головними платними послугами будуть послуги, які надають без направлення".

"В Україні поширена практика, коли ти сам себе направляєш, але якщо ти сам себе направляєш, то сам за це і платитимеш. Якщо тебе направляє спеціаліст, у якого договір із Національною службою здоров'я України (НСЗУ), то тоді заплатить НСЗУ", - сказав він.

Заступник міністра наголосив, що МОЗ "брало на себе зобов'язання не робити платними ті послуги, від яких залежить життя, невідкладний стан".

За словами П.Ковтонюка, перелік безоплатних і платних послуг буде затверджено з початком реформи вторинної та третинної меддопомоги у квітні 2019 року.

Проект такого переліку МОЗ планує представити на початку 2019 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

Новий механізм фінансування передбачає введення принципу "гроші йдуть за пацієнтом". За оцінками МОЗ, створення конкуренції між медичними закладами, а також лікарями, дасть змогу поліпшити якість медичних послуг і значно підвищити медпрацівникам рівень оплати праці.

У рамках реформи було утворено Національну службу здоров'я України, яка виконуватиме роль замовника медичних послуг, оплачуючи обслуговування пацієнтів із державного бюджету. При цьому комунальні медичні заклади мають пройти обов'язковий для приєднання до медреформи процес автономізації, зокрема реорганізуватися в комунальне некомерційне підприємство (КНП). Лише статус КНП дасть змогу медзакладу співпрацювати з НСЗУ.


Повний текст інтерв'ю читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА