19:08 11.09.2018

МОЗ у 2019 році запустить реформу фінансування амбулаторної меддопомоги

2 хв читати
МОЗ у 2019 році запустить реформу фінансування амбулаторної меддопомоги

Міністерство охорони здоров'я в 2019 році запустить реформу фінансування амбулаторної медичної допомоги, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Ми наступного року запланували два напрями роботи. По-перше, це буде запуск нової моделі фінансових відносин з амбулаторними спеціалістами, тобто зі спеціалістами, які працюють не в стаціонарі: це аналізи, інструментальне обстеження - УЗД, рентген і консультації спеціалістів. Таким чином, амбулаторна меддопомога розпочне реформу з другого кварталу наступного року", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П.Ковтонюк зазначив, що початок реформи амбулаторної меддопомоги координується з розробленням IT.

"На амбулаторному рівні буде дещо складніше, але модель, договори з Національною службою здоров'я (НСЗУ), плата за послуги будуть ті самі, що й на первинному рівні", - сказав він.

За словами заступника міністра, на амбулаторному рівні принцип плати за послугу "діятиме в класичному розумінні цього слова: за аналіз, процедуру, консультацію, як звикли це бачити в приватній клініці".

"Так само, як і на первинному рівні, будуть відчинені двері для всіх постачальників - державних і приватних. Направлення, яке дасть сімейний лікар, надаватиме право отримати послугу безоплатно, окрім переліку послуг, які завжди будуть платні. Цей перелік незабаром з'явиться", - сказав він.

Як повідомлялося, перелік безоплатних і платних послуг буде затверджено з початком реформи вторинної та третинної меддопомоги у квітні 2019 року. Проект такого переліку МОЗ планує представити на початку 2019 року.

Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

Новий механізм фінансування передбачає введення принципу "гроші йдуть за пацієнтом".

У рамках реформи було утворено Національну службу здоров'я України, яка виконуватиме роль замовника медичних послуг, оплачуючи обслуговування пацієнтів із державного бюджету. При цьому комунальні медичні заклади мають пройти обов'язковий для приєднання до медреформи процес автономізації, зокрема реорганізуватися в комунальне некомерційне підприємство (КНП). Лише статус КНП дасть змогу медзакладу співпрацювати з НСЗУ.

Безоплатні медичні послуги на вторинному і третинному рівні у рамках реформи фінансування системи охорони здоров'я надаватимуть лише за наявності направлення від сімейного лікаря.

Повний текст інтерв'ю читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Італія готова надавати допомогу і сприяння Україні за певними напрямами реалізації медреформи

Близько 20 млн українців до кінця року підпишуть декларації з сімейними лікарями

Пілотний проект із реформування екстреної медичної допомоги буде запущено у 2019 році

Вторинна медична допомога за напрямом сімейного лікаря з 2019 року надаватиметься безоплатно - Гройсман

Депутати пропонують продовжити на рік термін пільгової автономізації медзакладів

МОЗ пропонує встановити в Україні стандарти медосвіти розвинених країн

Приватні клініки, що увійшли до реформи, зможуть видавати лікарняні та здійснювати вакцинацію

Місцева влада зберігає зобов'язання з оплати комунальних послуг автономізованих медзакладів

Заклади "первинки", що увійшли до медреформи в липні, за 3 місяці отримали понад 800 млн грн

Тариф на ведення пацієнта на "первинці" в 2019 році збережеться на рівні 370 грн - Ковтонюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА