15:46 13.09.2018

Організації із захисту пацієнтів закликали прем'єр-міністра захистити закупівлі ліків через міжнародні організації

2 хв читати
Організації із захисту пацієнтів закликали прем'єр-міністра захистити закупівлі ліків через міжнародні організації

 Організації із захисту інтересів пацієнтів закликали прем'єр-міністра Володимира Гройсмана захистити закупівлі лікарських засобів за кошти бюджету через міжнародні організації від політичних маніпуляцій.

Відповідне звернення до прем'єр-міністра, що є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", підписали представники 47-ми пацієнтських організацій у відповідь на виступи на засіданні Кабінету Міністрів 5 вересня депутатів Ольги Богомолець, Ігоря Шурми та Олександри Кужель, які виступили з критикою міжнародних закупівель.

"Пацієнтська спільнота занепокоєна тим, що цю тему було порушено в перші дні початку нового політичного сезону. Для нас це є ознакою того, що цю тему і надалі використовуватимуть політики для власного піару. Пацієнти з усієї України вважають неприпустимим використовувати життя і здоров'я українців в політичних іграх передвиборного сезону", - наголошується у зверненні.

Пацієнтські організації зазначили, що закупівлі лікарських засобів за кошти держбюджету є однією з найуспішніших антикорупційних реформ в Україні.

"Гроші на закупівлі економляться, а не розкрадаються, ліки в лікарнях є, і пацієнти їх отримують. Ліки закуповуються до 67 разів дешевше, ніж це робив МОЗ до 2015 року. Кількість додатково закуплених ліків на зекономлені кошти за деякими програмами становила до 80%. Частина програм завдяки економії забезпечена ліками на 100%", - зазначається в зверненні.

Пацієнти зауважують, що Рахункова палата підтвердила економію міжнародних закупівель до 40%.

"Закупівлі через міжнародні організації є найдієвішим і найефективнішим механізмом для здійснення закупівлі лікарських засобів", - наголошують пацієнтські організації.

Як повідомлялося, з 2015 року і до сьогодні закупівлю ліків і медвиробів за державними програмами за кошти держбюджету здійснюють три міжнародні організації - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) і британське закупівельне агентство Crown Agents.

З початку закупівель лікзасобів через міжнародні організації їх неодноразово критикували народні депутати, працівники медичних установ через невчасні терміни поставки, комісії міжнародним організаціям, здійснення передоплати. Водночас Рахункова палата України констатувала економію державних коштів.

23 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи закупівель лікарських засобів, що передбачає створення Національного закупівельного агентства, якому з 2019 року буде передано функції із закупівлі препаратів і виробів медичного призначення (ВМП) на національному та місцевому рівнях.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АМКУ дозволив концентрацію медмережі "Добробут" і клініки "Борис"

Апеляційний суд повернув МОЗ можливість провести конкурс на посаду ректора НМУ

Програму "Безоплатна діагностика" може бути відстрочено - голова НСЗУ

МОЗ України дозволив вакцинувати дорослих від кору коштами бюджету

Інститут ім.Амосова планує завершити будівництво нового корпусу в жовтні 2019 року

МОЗ пропонує збільшити вартість держінвестпроекту реконструкції і розширення Національного інституту раку на 1,084 млрд грн

На Харківщині понад 3 тис. осіб захворіли на кір від початку року, майже третина з них - діти

В Україні виплати з тимчасової непрацездатності у I кв. отримали майже 1 млн осіб

МОЗ України ініціювало перевірку тендерних умов щодо розвитку Національного інституту раку

Держлікслужба України заборонила препарат виробництва "Лекхім-Харків"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА