Інтерфакс-Україна
16:29 20.09.2018

Іноземні фармкомпанії готові надати Україні інструменти для доступу до інноваційних ліків

2 хв читати
Іноземні фармкомпанії готові надати Україні інструменти для доступу до інноваційних ліків

Іноземні фармацевтичні компанії готові надати Україні інструменти, які дають змогу забезпечити доступ до інноваційних ліків, не знижуючи при цьому рівня захисту прав інтелектуальної власності.

"Компанії, що входять до Американської торговельної палати, готові активно долучитися до цієї роботи та співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами для забезпечення ефективних і дієвих рішень", - зазначив співголова комітету палати з питань охорони здоров'я Американської торговельної палати (AmCham) Віталій Гордієнко під час презентації з питань доступу пацієнтів до інноваційних лікарських засобів, що відбулася в Києві на початку тижня.

Він наголосив, що недотримання норм патентного права та відсутність захисту прав інтелектуальної власності не передбачає зниження ціни на лікарські засоби.

Водночас інноваційні фармкомпанії, що входять до AmCham, готові надати Україні відповідні механізми для зниження цін і забезпечення рівного доступу до ліків, зокрема конфіденційні переговорні процедури, безоплатні товари, довгострокові контракти, прямі договори.

У свою чергу Україна має створити нормативну базу для застосування переговорної процедури, зокрема у сфері бюджетних закупівель.

В.Гордієнко також звернув увагу на важливість упровадження інституту Національного переліку основних лікарських засобів, проте, за словами В.Гордієнка, процедура внесення препаратів до Нацпереліку не повинна унеможливлювати потрапляння до нього інноваційних препаратів, які застосовуються, зокрема, на вторинному та третинному рівнях меддопомоги.

"Ми отримали від Експертного комітету дев'ять рішень на кшталт "так, але" (на заяви про внесення ліків до Нацпереліку - ІФ). У нас наразі немає розуміння, які наслідки матимуть такі рішення. Нам не відмовили, але сказали, що переглянути сегментацію, щоб зменшити кількість пацієнтів (які можуть застосовувати цей лікарський засіб - ІФ), і сказали запропонувати переговорну процедуру. Але ми не є суб'єктом законодавчої ініціативи, який може подати законопроект про переговорну процедуру до парламенту. Отже, фактично, препарат вилучено з Нацпереліку, і ми не маємо інструментів вплинути на цю політику", - сказав В.Гордієнко.

Він наголосив, що "позиція іноземної фарми полягає в тому, що Нацперелік має бути, але мають бути визначені дуже чіткі критерії внесення до нього".

"Наразі існує колізія, яка не дозволяє коштами бюджету закуповувати препарати, не внесені до Нацпереліку. Наприклад, регіональні програми закупівлі ліків реалізують із постійним ризиком, що прийдуть із перевірками. Залишаються питання, як забезпечити доступ до препаратів, які потрібні для вторинної та третинної меддопомоги", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Франція підписали 7 угод на EUR51 млн в сфері медицини

Провідні фармвиробники після зниження цін на ліки виплатили 602 млн грн компенсацій аптекам та дистриб’юторам

Реформу ціноутворення на фармринку важливо довести до кінця – експерт

Найбільш привабливими для українського фармекспорту є схожі з Україною за структурою споживання ринки - "Дарниця"

Епідпоріг по ГРВІ залишається перевищеним в 15 областях – МОЗ

Впродовж епідсезону 2024-2025 рр. попит на противірусні препарати виріс майже на 300% - сервіс Liki24.com

МОЗ та Світовий банк запускають новий проєкт підтримки трансформації охорони здоров'я

Керівництво УЧХ та Швейцарського Червоного Хреста обговорили подальшу співпрацю

МОЗ вивчає пропозиції щодо реновації старого хірургічного корпусу "Охматдиту" – Ляшко

Будівельні роботи з відновлення "Охматдиту" можуть розпочатися в травні – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА