16:40 24.09.2018

Профільні спеціалісти розраховують на схвалення урядом програми із серцево-судинних захворювань

2 хв читати
Профільні спеціалісти розраховують на схвалення урядом програми із серцево-судинних захворювань

Профільні асоціації сподіваються на схвалення на рівні Кабінету Міністрів України програми щодо профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.

"Асоціація кардіологів України розробила п'ятирічну програму профілактики, лікування та реабілітації після хвороб системи кровообігу. Її було презентовано минулого року, проте, на жаль, поки що не вдалося її погодити на рівні Кабінету Міністрів України, але цього року продовжуватимемо роботу, щоб цю програму було прийнято на державному рівні", - заявив під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" президент Асоціації кардіологів України Володимир Коваленко.

Він зазначив, що програма, спрямована на зменшення рівня смертності від серцево-судинних захворювань, поліпшення якості та збільшення тривалості життя, передбачає комплекс медично-соціальних заходів, серед яких, зокрема, формування відповідального ставлення пацієнта до свого здоров'я, виявлення чинників ризику, діагностика найбільш поширених захворювань, які призводять до високої смертності у зв'язку з ССЗ, лікування ССЗ на первинному і на спеціалізованому рівні меддопомоги.

Коментуючи проблему серцево-судинних захворювань в Україні, він також відзначив роль розвитку електронної медицини, яка дасть змогу впроваджувати і використовувати сучасні технології для моніторингу стану пацієнта, діалогу між ним і лікарем, виявленням чинників ризику, які можуть стати причиною раптової сердечної смерті (РСС).

У свою чергу президент Асоціації аритмологів України Олег Сичов наголосив на необхідності забезпечення наявності в громадських місцях дефібриляторів.

Нині серцево-судинні захворювання в структурі смертності становлять 67%. При цьому хронічні форми ішемічної хвороби серця є найпоширенішими причинами смертності від ССЗ, зокрема і РСС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ домовився з виробниками про зниження цін ще на більш як 100 препаратів

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА