Інтерфакс-Україна
17:15 25.09.2018

Держлікслужба заборонила обіг двох серій вакцини GSK, завезених в Україну з порушенням законодавства

2 хв читати
Держлікслужба заборонила обіг двох серій вакцини GSK, завезених в Україну з порушенням законодавства

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила реалізацію, зберігання і застосування двох серій (АС20В348ВА і АС20В373 AD) вакцини "Інфанрикс" виробництва "ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалс С. А." (Бельгія), ввезеної в Україну з порушенням законодавства.

Відповідне розпорядження про заборону серій імунобіологічного препарату для профілактики дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту було видане на основі інформації, отриманої від ТОВ "ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна".

Як наголошується в розпорядженні, зазначені серії вакцин із маркуванням іноземною мовою та нанесенням на вторинну упаковку стикера (що не передбачено реєстраційним досьє в Україні) були ввезені на територію України без проходження державного контролю, а також супроводжувалися підробленими документами.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, мають перевірити у себе наявність зазначених серій вакцин, які офіційно не ввозили на територію України, й у разі їх виявлення вжити заходів щодо їх утилізації, а також надати відповідну інформацію до територіального органу служби.

Як повідомлялося, 20 вересня Кабінет Міністрів України відсторонив голову Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) Наталію Гудзь та її першого заступника Владислава Цілину за фактами необґрунтованого введення заборони на різні вакцини (зареєстровані та ввезені в Україну відповідно до законодавства) протягом останнього року. Виконувачем обов'язків керівника відомства було призначено заступника голови Держлікслужби Романа Ісаєнка.

Рішення уряду України було ухвалено після звернення МОЗ до прем'єр-міністра з проханням ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб Держлікслужби, які, на думку представників МОЗ, ухвалювали ці заборони "всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон", не маючи достатніх підстав та фактів, які свідчили б про необхідність таких заборон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

МОЗ: національний каталог ліків буде сформований через місяць

МОЗ констатує нерівномірне навантаження на лікарів первинної ланки по регіонах

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА