15:41 05.10.2018

Тариф на медичну допомогу первинного рівня обґрунтований

2 хв читати
Тариф на медичну допомогу первинного рівня обґрунтований

Тариф на медичну допомогу первинного рівня обґрунтований і є достатнім, вважає заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Минулого року було багато претензій: що 370 грн - це копійки. Сьогодні мене ніхто не переконає, що це мало. До реформи заходять приватні клініки і кажуть: від тисячі пацієнтів вже йде рентабельність", - сказав він на семінарі "Перші результати медичної реформи: досвід регіонів" у рамках міжнародної виставки Public Health в Києві.

Він також зазначив, що кількість пацієнтів, яких курирує лікар на первинному рівні, не дуже велика.

"Ми думаємо, що 2000 пацієнтів для терапевта і 1800 для педіатра на первинному рівні відповідає усталеній практиці. Але ми наполягатимемо на тому, щоб сімейні лікарі працювали більше. Не ображайтеся, але приймати пацієнтів дві години на день - це не робота. Пацієнт не може потрапити до свого лікаря, оскільки лікар працює з 12.00 до 15.00, а пацієнт - з 8.00 до 21.00. Так не буває в більшості країн", - сказав він.

Як повідомлялося, НСЗУ, що виконує роль замовника медичних послуг, за липень-вересень 2018 року направила установам охорони здоров'я, які приєдналися до медреформу на першому етапі підписання договорів, 819,8 млн грн. Зокрема, 266,8 млн грн були спрямовані 30 медустановам Києва. Друге місце за обсягом отриманих виплат займає Вінницька область, медустанови (24) якої отримали на свої рахунки 96,2 млн грн. Трійку лідерів замикає Полтавська область - 17 установ, які приєдналися до реформи під час "першої хвилі", отримали 92,2 млн грн.

На сьогодні за підсумками двох етапів підписання договорів з НСЗУ роботу відповідно до нових механізмім фінансування розпочали 623 суб'єкти господарювання: 538 комунальних некомерційних підприємств (КНП), 47 приватних клінік, а також 38 лікарів, які працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП) .

За оцінкою П.Ковтонюка, жителі сільських населених пунктів випередили городян за темпами підписання декларацій із сімейними лікарями.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Після закінчення карантину виникне необхідність у новому конкурсі на посаду глави НСЗУ

В апараті МОЗ України зафіксовано перший випадок коронавірусу - Степанов

В Україні оновлюватимуть приймальні відділення в опорних лікарнях, новий корпус "Охматдиту" відкриють наприкінці липня – нарада у Зеленського

Кліндослідження "Амізону" у протидії COVID-19 відбудуться в семи медзакладах - "Фармак"

МОЗ України у 2020 році направило на лікування за кордон 316 пацієнтів

МОЗ має затвердити протиепідемічні заходи на підприємствах за урядовою антикризовою програмою - Степанов

Степанов: 110 медзакладів, які включили до переліку лікарень, які лікують COVID-19, отримають фінансування лише за квітень

На конкурс на посаду голови НСЗУ зареєструвалися 28 осіб - Степанов

Українські медики запропонують нову стратегію, яка дасть змогу уникнути тотального карантину під час другої хвилі коронавірусу

Фармфірма "Дарниця" призупиняє проект з виробництва гідроксихлорохіну для лікування COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА